Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Tomasz Zdzikot nowym prezesem Poczty Polskiej

132
Podziel się:

Tomasz Zdzikot został wybrany na prezesa Poczty Polskiej przez radę nadzorczą. Świeżo upieczony prezes pełnił to stanowisko już od 2,5 miesiąca, kiedy to został na nie oddelegowany po odejściu Przemysława Sypniewskiego.

Tomasz Zdzikot (na zdjęciu) został prezesem zarządu Poczty Polskiej.
Tomasz Zdzikot (na zdjęciu) został prezesem zarządu Poczty Polskiej. (Poczta Polska, Twitter.com)

Tomasz Zdzikot do Poczty Polskiej zawitał 2,5 miesiąca temu, kiedy to na fotel prezesa zamienił biuro sekretarza stanu w ministerstwie obrony narodowej. Wtedy jednak wyłącznie pełnił obowiązki szefa zarządu. Teraz objął to stanowisko oficjalnie, ponieważ wygrał rozpisany na nie konkurs.

Operator pocztowy poinformował o nominacji m.in. na Twitterze. Zapewnił tam również, że "wybór prezesa zarządu poprzedzony był postępowaniem kwalifikacyjnym, w którym wzięło udział 10 kandydatów". Tym samym Zdzikot dokończy IV kadencję obecnego zarządu.

Pierwotnie Tomasz Zdzikot miał zagwarantować współpracę Poczty Polskiej przy organizacji majowych wyborów korespondencyjnych. Z tego też powodu Przemysław Sypniewski, ówczesny prezes PP, podał się do dymisji. Ostatecznie jednak wybory się nie odbyły.

Zobacz także: Zobacz też: Trend tak szybko się nie zmieni. Anna Szmeja pewna pozycji galerii handlowych

Nominację Zdzikota krytycznie oceniali pocztowi związkowcy w rozmowie z money.pl. Uważali oni, że p.o. prezesa ma zapewnić współpracę Wojsk Obrony Terytorialnej przy organizacji wyborów kopertowych.

Tomasz Zdzikot jest byłym wiceministrem obrony narodowej a zarazem bliskim współpracownikiem Mariusza Błaszczaka. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a także studia doktoranckie w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Oprócz tego ukończył także m.in. Krajową Szkołę Administracji Publicznej im. Lecha Kaczyńskiego oraz Wyższy Kurs Obronny w Akademii Obrony Narodowej.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(132)
Antygłupek
3 lata temu
Dziesiątki tysięcy złotych miesięcznie, a listonosz zasuwa za 2000. Niedługo hot dogi będą sprzedawać na poczcie! Poczta Polska to żenada! Jak widzę ludzi wypłacających przy okienku pieniądze z banku pocztowego, zeby zapłacić rachunek za internet, to mnie krew zalewa!
emeryt
3 lata temu
to nastepny pieszczoch prezesa psozyta
ropo 1
3 lata temu
podobny do mojego "" Haskiego "" to taki pies , jedno oko inne od drugiego ???
ectr
3 lata temu
A umie nalepiac znaczki? Morda jak uciekinier z zakladu specjalnego ale pewnie w PIS mlody wilczek- wstyd i hanba dla rodziny
warunek
3 lata temu
Jak odzyska od Sasina 70 milionów to będzie dla nas Polaków prawdziwym prezesem poczty !
...
Następna strona