Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przemysław Sypniewski nie jest już prezesem Poczty Polskiej. Jego następcą Tomasz Zdzikot

Potwierdziły się spekulacje dotyczące prezesa Poczty Polskiej. Przemysław Sypniewski ustąpił ze stanowiska. Jest już też zastępca. To Tomasz Zdzikot, dotychczasowy sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Przemysław Sypniewski nie jest już prezesem Poczty Polskiej (Fot: Rafał Guz)

- Rada Nadzorcza Poczty Polskiej przyjęła do wiadomości dymisję Pana Przemysława Sypniewskiego z pełnienia funkcji prezesa Zarządu Poczty Polskiej i delegowała Pana Tomasza Zdzikota do pełnienia funkcji prezesa Zarządu - brzmi komunikat Poczty Polskiej.

Zmiany nastąpiły również w radzie Nadzorczej. Z funkcji Członka Rady Nadzorczej został odwołany Paweł Calski, a jego miejsce zajął nowy już prezes Tomasz Zdzikot.

Zmiany personale w Poczcie Polskiej zbiegają się z decyzją Sejmu ws. głosowania korespondencyjnego. Za dostarczenie Polakom pakietów do głosowania z komisji wyborczych, a potem ich odbiór miałaby odpowiadać Poczta Polska. Listonosze musieliby dotrzeć więc do 30 mln obywateli, bo tylu Polaków jest uprawnionych do głosowania.

Przeciwni są listonosze, boją się o własne zdrowie. - Stajemy się dla rządu mięsem armatnim. Zagrożenie zakażenia jest bardzo duże, a środków ochrony osobistej mamy jak na lekarstwo. W wielu miejscach nie ma ich w ogóle. Interweniowałem już w sprawie jednego z urzędów we Wrocławiu, gdzie jest 60 listonoszy, od początku pandemii nie mieli ani jednej maseczki - mówił w programie specjalnym WP "Koronawirus" Piotr Moniuszko, przewodniczący wolnego związku zawodowego pracowników poczty.

Obejrzyj więcej: Wybory korespondencyjnie? Pocztowcy: stajemy się mięsem armatnim

Tomasz Zdzikot jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz studiów doktoranckich w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Był doradcą zastępcy prezydenta Warszawy śp. Sławomira Skrzypka oraz doradcą Wojewody Mazowieckiego. Był m.in. wiceprezesem Centrum Bankowo-Finansowego "Nowy Świat" S.A. - spółki Skarbu Państwa i Fundacji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracował w Departamencie Prawnym Biura Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w tym jako wicedyrektor Departamentu Prawnego.

W 2015 roku został powołany na podsekretarza stanu w w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, a w październiku 2017 r. został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Był też Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Przygotowania Organów Administracji Państwowej do Współpracy z Systemem Informacyjnym Schengen i Wizowym Systemem Informacyjnym. W MON został powołany na stanowisko sekretarza stanu w styczniu 2018 r.

Przemysław Sypniewski był prezesem Poczty Polskiej od 2016 r. Jeszcze w latach 90. XX wieku był wicedyrektorem biura w Poczcie Polskiej. W latach 2005-2008 członek Rady Poczty dwóch kadencji - w obu pełnił funkcję Sekretarza Rady.

Był biegłym Najwyższej Izby Kontroli ds. rynku pocztowego i regulacji pocztowych, a także ekspertem sejmowej komisji ds. tworzenia prawa pocztowego i implementacji dyrektyw pocztowych Unii Europejskiej.

Koronawirus. Jeśli chodzi o adresy objęte kwarantanną, Poczta informuje, że dostaje takie dane z Ministerstwa Zdrowia, a przesyłki pod te adresy są wstrzymywane.
Praca listonosza w czasie epidemii. "Aby zachować bezpieczeństwo, trzeba naginać procedury"

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem:

Tagi: poczta polska, Przemysław Sypniewski, tomasz zdzikot, kadry, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-04-2020

PolJuz ustawiają stołki pod wybory

03-04-2020

BabciaGrunt już się robi

03-04-2020

cześćBez komentarza

Rozwiń komentarze (610)