Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukrywają dochody. Atrapy zamiast kas

0
Podziel się:

Według kontroli skarbowej najwięcej przypadków oszustw związanych z kasami fiskalnymi jest w Rzeszowie, Krakowie i we Wrocławiu.

Ukrywają dochody. Atrapy zamiast kas
(Lisa F. Young/Dreamstime)

Firmy unikają kas fiskalnych. Na przykład w Wielkopolsce 38 procent sprzedawców ukrywa dochody. Z danych urzędów kontroli skarbowej wynika, że rekordową liczbę mandatów nałożono w Rzeszowie, Krakowie i we Wrocławiu.

Finezja oszustów zaskakuje nawet doświadczonych inspektorów. Opowiadają: w sklepie zamiast prawdziwej kasy fiskalnej stała atrapa. Drukowała paragony, ale nie fiskalne, tylko lewe, bo nie rejestrowała sprzedaży.

Tłumaczenia złapanych na gorącym uczynku brzmią czasem jak humor zeszytów - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. Jeden z nich to, że nie wpisał sprzedaży do kasy, tłumaczył brakiem prądu, gdy nad jego głową wisiał sznur mrugających lampek. A sprzedawczyni w kwiaciarni przekonywała, że nie może stosować kasy, bo jest za wilgotno w lokalu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t73805.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/kupuja;kasy;fiskalne;grupowo;bo;jest;taniej,224,0,780768.html) Kupują kasy fiskalne grupowo, bo jest taniej Po 30 kwietnia obowiązek posiadania kas spadnie na adwokatów i lekarzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/99/t113507.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/handlowcy;przestawia;1;5;mln;kas;fiskalnych,77,0,745037.html) Handlowcy przestawią 1,5 mln kas fiskalnych Grabowski: _ Każdy podatnik może sam przestawić kasę na nowe stawki VAT _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t115559.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/podatek;vat;2011;fiskus;nie;odda;za;nowe;kasy;fiskalne,87,0,737111.html) Podatek VAT 2011. Fiskus nie odda za nowe kasy fiskalne Od Nowego Roku wchodzą w życie nowe, podwyższone stawki podatku VAT.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)