Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Wsparcie dla małych firm. NCBiR ogłasza nowy konkurs

3
Podziel się:

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło kolejny konkurs dla przedsiębiorców w ramach programu "Szybka ścieżka". Tym razem na wsparcie innowacyjnych projektów mają szanse słabiej rozwinięte regiony kraju.

Wsparcie dla małych firm. NCBiR ogłasza nowy konkurs
(Piotr Jedzura/REPORTER)

Jak informuje NCBiR w komunikacie ogłoszona właśnie kolejna edycja konkursu będzie realizowana w oparciu o zmienione i uproszczone zasady. Centrum chce przyciągnąć do programu nowych wnioskodawców, czemu służyć ma zmniejszenie wymaganych kosztów kwalifikowanych. Zmienione zostały też wymogi dotyczące niektórych kryteriów wyboru projektów.

Jak informuje cytowany w komunikacie Maciej Chorowski, dyrektor NCBiR, pierwsze dwa lata działania "szybkiej ścieżki" potwierdzają ogromne zainteresowanie przedsiębiorców realizacją projektów badawczo-rozwojowych, a liczba złożonych wniosków pokazuje, że wsparcie ze środków publicznych stanowi koło zamachowe rozwoju polskich firm stawiających na innowacje.

"Aby jeszcze efektywniej wspierać ten proces, uruchamiamy konkurs dostosowany do potrzeb konkretnej grupy przedsiębiorców, w szczególności mniejszych firm" - dodaje w komunikacie Chorowski.

Udział w ogłoszonym właśnie konkursie "szybkiej ścieżki" będą mogli wziąć przedsiębiorcy realizujący projekty w słabiej rozwiniętych regionach kraju, do których zostało zaliczonych 15 województw, oprócz Mazowsza. Budżet konkursu wynosi 150 mln zł. Minimalna wartość projektu to 300 tys. zł, a maksymalna - 1,5 mln zł. Nabór wniosków będzie trwał od 1 czerwca do 31 sierpnia 2017 r.

"Szybka ścieżka" umożliwia uzyskanie dofinansowania na prowadzone prace badawczo-rozwojowe, mające na celu opracowanie i wprowadzenie na rynek innowacyjnych produktów i rozwiązań.

Od ogłoszenia pierwszej edycji dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, złożono niemal 3 tys. wniosków o dofinansowanie projektów, a Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zawarło z beneficjentami umowy na łączną kwotę 1,3 mld zł. Dofinansowanych zostało również 30 projektów zgłoszonych przez duże przedsiębiorstwa, które otrzymały prawie 360 mln zł.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
Dumny rzemies...
6 lat temu
Nie,nie,nie Nie mozna na sile wspomagac NIKOGO, To zaburza konkurencje,Jak startowalem do biznesu,wyprzedalem sie z wszystkiego, Jezeli firmy nie stac na ZUS,to znaczy,ze nie jest nikomu potrzebna.Teraz jest tyle pracy,ze nie kazdy musi byc wlasciciem firmy. Dlaczego ja mam placic normalny ZUS, a sasiad obok nawet nie polowe, To nieuczciwa konkurencja.
ja
6 lat temu
Pomysły na biznes to rzecz powszechna, ale ich realizacja już nie. W naszych szkołach za mało stawia się na przedsiębiorczość i na finansową edukację. Produkuje się „niemyślących, mało twórczych pracowników”. Do tego rozdawnictwo pieniędzy wzmaga brak inicjatywy. Słyszeliście o ksią.ż ce "Emerytuura nie jest Ci potrze bna"? Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzie mogli zobaczyć, że można budować majątki, pomimo niewysokich zarobków.
Teddy
6 lat temu
Wsparcie na otwarcie-ale dalej US wykonczy.....i tak pada kolejna bajka.