Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wynajem długoterminowy służbowych samochodów coraz popularniejszy

6
Podziel się:

Polski rynek długoterminowego wynajmu przechodzi te same fazy rozwoju, które w Europie Zachodniej widoczne były przynajmniej kilkanaście lat temu.

Wynajem długoterminowy służbowych samochodów coraz popularniejszy

Małe i średnie spółki coraz częściej rezygnują z kupna służbowych samochodów. Co piąta z nich decyduje się na wynajem długoterminowy - informuje "Rzeczpospolita".

Rynek wynajmu samochodów firmowych na długi termin rośnie szybciej niż liczba nowych aut na drogach. Według danych Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, w drugim kwartale 2016 roku do branży długoterminowego wynajmu trafiło 15,3 tys. samochodów osobowych, o 32,6 proc. więcej niż między kwietniem a czerwcem, rok wcześniej. Dla porównania, w tym samym czasie łączne zakupy firm (74,5 tys.) zwiększyły się o 29,9 proc.

Polski rynek długoterminowego wynajmu przechodzi te same fazy rozwoju, które w Europie Zachodniej widoczne były przynajmniej kilkanaście lat temu. Teraz wynajem długoterminowy jest tam główną formą użytkowania aut przez firmy i obejmuje nawet 80 proc. wszystkich samochodów służbowych.

Rozwój tego rynku w Polsce może jeszcze przyspieszyć. Będzie temu sprzyjać m.in. możliwość odliczenia 50 proc. podatku VAT od paliwa, co przekłada się na znaczące obniżenie kosztów eksploatacji samochodów firmowych - czytamy w artykule.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
Kris
7 lat temu
Dla średnich i dużych przedsiębiorstw lepszą opcją jest wynajem długoterminowy. Czytałam w Forbes'ie, że z takiej metody korzysta już połowa przedsiebiorców w Polsce. Leasetake to kolejna firma na rynku, która oferuje wynajem samochodów, a ceny zaczynają się od 300-400zł miesięcznie, a więc nie jest drogo i to z pewnością zachęca.
Kamila Pas
7 lat temu
My i na krótki na dłuższy termin korzystamy z wypożyczalni Panek. Mają fajne samochody i konkurencyjne ceny. Można się z nimi dobrze dogadać odnośnie ceny przy dużej współpracy. Plusem są dzięki temu zwiększone koszta w firmie i optymalizacja podatkowa.
Eye
7 lat temu
Bo można się dogadać z wypożyczalnią, że wystawi zawyżona FV ;) i się w koszta wrzuci! Cwaniaki! A dla cieżko pracujących pracowników znów na wypłaty nie będzie!!!! ;)
kuba
7 lat temu
bzdury - proszę najpierw sprawdzić opłaty miesięczne i zastanowić się czy UCZCIWEGO stać na wynajem
Kierowca
7 lat temu
Współczesne auta mają może z 25% wytrzymałości i trwałości aut z lat 90tych a koszty napraw wzrosły z 500%. Poprawiła się jedynie wygoda użytkowania. Stąd głupota jest kupować na własność takie buble. Zajmujesz tluczesz a naprawy niech robi leasing a po 5 latach auto jest tak zużyte że lepiej się tego pozbyć i leasing zabiera. Pytanie tylko jak są skonstruowane warunki leasingu. Kto pokrywa koszty serwisu i napraw. Jak leasing to jest to opłacalne bo nowe auta po prostu mają się psuć tak sa konstruowane. Jeśli klient ma naprawiać to taki wynajem się nie oplaca