Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wyślij PIT przez internet. Szybciej, prościej, wygodniej

0
Podziel się:

Kancelaria premiera zachęca do złożenia rocznego rozliczenia podatkowego przez internet.

Wyślij PIT przez internet. Szybciej, prościej, wygodniej
(Ginasanders/Dreamstime)

Kancelaria premiera zachęca do złożenia rocznego rozliczenia podatkowego przez internet. Przypomina, że od początku startu systemu z tej możliwości skorzystało prawie 15 milionów Polaków.

Przez internet, bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego, można wysyłać PIT-y wraz z załącznikami, a także ich korekty. Potwierdzeniem złożenia deklaracji jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Traktowane jest ono na równi z dowodem nadania listu poleconego czy potwierdzeniem złożenia zeznania bezpośrednio w urzędzie skarbowym.
System gwarantuje bezpieczeństwo przesyłanych danych.

Dzięki wymogowi autoryzacji deklaracji do minimum spada ryzyko, że ktoś podszyje się pod innego podatnika.

Do wysłania deklaracji podatkowych drogą elektroniczną potrzebne są dane, które zabezpieczają autentyczność składanej deklaracji czyli: PESEL, a w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej również NIP, imię i nazwisko, data urodzenia i kwota przychodu wykazana w zeznaniu rocznym za 2011 rok.

Kancelaria Premiera przypomina, że gwarancję bezpieczeństwa dają tylko te formularze, które zostały pobrane ze strony systemu e-Deklaracje na stronie www.finanse.mf.gov.pl.

Czytaj więcej w Money.pl
Kościół dostanie mniej pieniędzy? O projekcie ustawy poinformowali na konferencji prasowej posłowie Armand Ryfiński i Roman Kotliński.
Jest wniosek do Trybunału ws. podatku PIT PKPP Lewiatan złożyła wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, w którym domaga się uznania za niezgodne z konstytucją przepisów, pozwalających urzędom skarbowym żądać podatku od dodatkowych świadczeń pracowniczych.
pit
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)