Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Za zmianę Kodeksu Pracy firmy zapłacą miliardy

0
Podziel się:

Aż 2,4 miliarda złotych będzie kosztowało pracodawców spełnienie nowych obowiązków.

Za zmianę Kodeksu Pracy firmy zapłacą miliardy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Nowe przepisy BHP najbardziej uderzą w małe firmy. Aż 2,4 miliarda złotych będzie kosztowało pracodawców spełnienie nowych obowiązków, które nakłada na nich nowelizacja kodeksu pracy.

Jak pisze _ Gazeta Prawna _ nowe przepisy mogą wejść w życie na przełomie grudnia i stycznia. Każdy pracodawca będzie zobligowany do wyznaczenia osoby odpowiedzialnej za ochronę przeciwpożarową, ewakuację lub udzielenie pierwszej pomocy.

W myśl nowych przepisów, każdy pracownik zajmujący się ochroną przeciwpożarową będzie musiał legitymować się co najmniej średnim wykształceniem. Dodatkowo będzie musiał ukończyć kurs inspektora ochrony przeciwpożarowej, który kosztuje ponad tysiąc dwieście złotych.

Odpowiedzialne za nowe przepisy Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej tłumaczy, że zmiana jest wymuszona koniecznością dostosowania krajowych przepisów do prawodawstwa unijnego. Za niespełnienie tych warunków Polsce grożą kary nawet do kilkudziesięciu milionów euro.

praca
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)

© 2025 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.