Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zarobki nie są najważniesze

0
Podziel się:

Na pozytywny stosunek do pracodawcy największy wpływ mają warunki zatrudnienia, ogólne warunki pracy oraz relacje w zespole.

Na pozytywny stosunek do pracodawcy największy wpływ mają warunki zatrudnienia, ogólne warunki pracy oraz relacje w zespole.

Dla ponad połowy Polaków warunki zatrudnienia, takie jak rodzaj umowy, czy czas jej trwania, stanowią najważniejsze kryterium oceny pracodawcy. Istotne są również dobre warunki pracy oraz dobre relacje z współpracownikami - wynika z badań TNS OBOP przeprowadzonych w styczniu 2007r. w ramach projektu „Postawy Pracownicze" współorganizowanego z Fundacją Obserwatorium Zarządzania.

System wynagrodzeń stosowany w firmie znalazł się dopiero na piątym miejscu wśród wskazań "najważniejszych czynników wpływających na pozytywny stosunek do pracodawcy:" Głosowało za nim 40% ankietowanych.

Generalnie kobiety i mężczyźni podobnie widzą wpływ tych czynników na ich stosunek do pracodawcy, jednakże dla kobiet nieco istotniejsze są dobre relacje w zespole (58%), podobnie jak relacje z przełożonym (48%) czy system szkoleń (24%). Mężczyźni natomiast częściej niż kobiety podkreślają wagę: systemu wynagrodzeń (43%), ściśle określonego zakresu odpowiedzialności (32%) oraz jasnych kryteriów rekrutacji (21%). _ W pracy mężczyźni bardziej ukierunkowani są na zadanie oraz na nagrodę za jego wypełnienie, natomiast kobiety na sam proces dochodzenia do celu (często dalekosiężnego) oraz na relacje z drugim człowiekiem.- _komentuje Beata Durka, ekspert TNS OBOP.

_ Informacja o badaniu: Badanie omnibusowe, sondaż (OMNIMAS) zrealizowany w okresie 05.01.2007 r. - 09.01.2007 r., w ramach projektu "Postawy pracownicze", którego autorami są TNS OBOP oraz Fundacja Obserwatorium Zarządzania. _

wiadomości
porady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)