Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bezpieczeństwo w dobie terroryzmu. Jak bronić Europy przed nowymi zagrożeniami?

W ramach zaplanowanej po raz drugi ścieżki Forum Bezpieczeństwa uczestnicy z kilkudziesięciu krajów świata przyjrzą się zagadnieniom, związanym m.in. z przyszłością NATO po szczycie w Warszawie oraz rolą wschodniej flanki Sojuszu, relacjami między NATO a Rosją, współczesnym terroryzmem, a także zagrożeniem cybernetycznym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/IAN LANGSDON)

Najbardziej aktualny problem naszego kontynentu – bezpieczeństwo krajów europejskich – będzie jednym z najważniejszych tematów XXVI Forum Ekonomicznego, które odbędzie się w Krynicy 6-8 września.

W ramach zaplanowanej po raz drugi ścieżki Forum Bezpieczeństwa uczestnicy z kilkudziesięciu krajów świata (m.in. z USA, Bułgarii, Gruzji, Włoch, Rosji, Belgii, Szwecji, Czech, Rumunii, Albanii, Ukrainy, Węgier, Polski, Niemiec, Francji, Belgii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Danii, Szwecji, Litwy) przyjrzą się zagadnieniom, związanym m.in. z przyszłością NATO po szczycie w Warszawie oraz rolą wschodniej flanki Sojuszu, relacjami między NATO a Rosją, współczesnym terroryzmem, a także zagrożeniem cybernetycznym.

Goście Forum spróbują odpowiedzieć na aktualne pytania: na czym polega znaczenie regionu Morza Bałtyckiego w transatlantyckim systemie bezpieczeństwa, jak bronić Europy przed zagrożeniem terrorystycznym, jak układa się współpraca państw Europy Środkowej i Wschodniej w dziedzinie bezpieczeństwa oraz co musi zrobić Zachód dla stabilizacji sytuacji w basenie Morza Śródziemnego.

Wśród gości specjalnych XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy będą europejscy politycy i urzędnicy, którzy odpowiadają za kwestie bezpieczeństwa swoich krajów.

*Mihnea Motoc, Minister Obrony Narodowej Rumunii *

Na stanowisko Ministra Obrony Narodowej Rumunii został powołany w listopadzie 2015 roku, przed tym pełnił funkcję ambasadora w Wielkiej Brytanii. Swoją karierę w dyplomacji rozpoczął na początku lat 1990-tych, a w roku 1999 objął stanowisko ambasadora w Holandii. W latach 2003-2008 był Stałym Przedstawicielem Rumuni przy ONZ, a w latach 2008-2015 Stałym Przedstawicielem przy UE.

Giacomo Stucchi, przewodniczący Parlamentarnego Komitetu ds. Służb Specjalnych i Bezpieczeństwa Włoch (COPASIR)

Po raz pierwszy mandat parlamentarny uzyskał w 1996 roku startując z list Ligi Północnej. Ponownie wybrany do Izby Deputowanych w 2001, 2006, 2008 roku. W 2013 roku wygrał wybory do Senatu i objął przewodnictwo w COPASIR. W 2012 roku jego nazwisko było wymieniane wśród najmocniejszych kandydatów na stanowisko lidera Ligi.

*Petro Koçi, zastępca Ministra Obrony Albanii *

Powołany na stanowisko Wiceministra Obrony Republiki Albanii 30 grudnia 2014 roku. Karierę polityczną rozpoczął w 1991 roku. W latach 1997-2009 deputowany w Parlamencie Albanii (trzy kadencje). W latach 2001-2005 przewodniczący Stałej Delegacji Parlamentarnej do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Wiceprzewodniczący Komisji Obrony w Parlamencie Albanii (2005-2008).

Marijus Velička, zastępca Ministra Obrony Narodowej Litwy

Urząd wiceministra obrony Litwy sprawuje od lutego 2013 roku. Z wykształcenia prawnik, swoją karierę prawniczą rozpoczął w 2006 roku, a w 2009 roku zdał egzamin na aplikację adwokacką oraz zaczął pracę w kancelarii prawnej. Rok później założył spółkę „Velička, Brazaitis ir partneriai”. W 2010 roku został członkiem litewskiej centrowej Partii Pracy, która w wyniku wyborów parlamentarnych w październiku 2012 roku weszła do koalicji rządzącej na Litwie.

Tagi: zagrożenie terrorystyczne, krynica 2016
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz