Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bezpieczeństwo w dobie terroryzmu. Jak bronić Europy przed nowymi zagrożeniami?

0
Podziel się:

W ramach zaplanowanej po raz drugi ścieżki Forum Bezpieczeństwa uczestnicy z kilkudziesięciu krajów świata przyjrzą się zagadnieniom, związanym m.in. z przyszłością NATO po szczycie w Warszawie oraz rolą wschodniej flanki Sojuszu, relacjami między NATO a Rosją, współczesnym terroryzmem, a także zagrożeniem cybernetycznym.

Bezpieczeństwo w dobie terroryzmu. Jak bronić Europy przed nowymi zagrożeniami?
(PAP/EPA/IAN LANGSDON)

Najbardziej aktualny problem naszego kontynentu – bezpieczeństwo krajów europejskich – będzie jednym z najważniejszych tematów XXVI Forum Ekonomicznego, które odbędzie się w Krynicy 6-8 września.

W ramach zaplanowanej po raz drugi ścieżki Forum Bezpieczeństwa uczestnicy z kilkudziesięciu krajów świata (m.in. z USA, Bułgarii, Gruzji, Włoch, Rosji, Belgii, Szwecji, Czech, Rumunii, Albanii, Ukrainy, Węgier, Polski, Niemiec, Francji, Belgii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Danii, Szwecji, Litwy) przyjrzą się zagadnieniom, związanym m.in. z przyszłością NATO po szczycie w Warszawie oraz rolą wschodniej flanki Sojuszu, relacjami między NATO a Rosją, współczesnym terroryzmem, a także zagrożeniem cybernetycznym.

Goście Forum spróbują odpowiedzieć na aktualne pytania: na czym polega znaczenie regionu Morza Bałtyckiego w transatlantyckim systemie bezpieczeństwa, jak bronić Europy przed zagrożeniem terrorystycznym, jak układa się współpraca państw Europy Środkowej i Wschodniej w dziedzinie bezpieczeństwa oraz co musi zrobić Zachód dla stabilizacji sytuacji w basenie Morza Śródziemnego.

Wśród gości specjalnych XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy będą europejscy politycy i urzędnicy, którzy odpowiadają za kwestie bezpieczeństwa swoich krajów.

Mihnea Motoc, Minister Obrony Narodowej Rumunii

Na stanowisko Ministra Obrony Narodowej Rumunii został powołany w listopadzie 2015 roku, przed tym pełnił funkcję ambasadora w Wielkiej Brytanii. Swoją karierę w dyplomacji rozpoczął na początku lat 1990-tych, a w roku 1999 objął stanowisko ambasadora w Holandii. W latach 2003-2008 był Stałym Przedstawicielem Rumuni przy ONZ, a w latach 2008-2015 Stałym Przedstawicielem przy UE.

Giacomo Stucchi, przewodniczący Parlamentarnego Komitetu ds. Służb Specjalnych i Bezpieczeństwa Włoch (COPASIR)

Po raz pierwszy mandat parlamentarny uzyskał w 1996 roku startując z list Ligi Północnej. Ponownie wybrany do Izby Deputowanych w 2001, 2006, 2008 roku. W 2013 roku wygrał wybory do Senatu i objął przewodnictwo w COPASIR. W 2012 roku jego nazwisko było wymieniane wśród najmocniejszych kandydatów na stanowisko lidera Ligi.

Petro Koçi, zastępca Ministra Obrony Albanii

Powołany na stanowisko Wiceministra Obrony Republiki Albanii 30 grudnia 2014 roku. Karierę polityczną rozpoczął w 1991 roku. W latach 1997-2009 deputowany w Parlamencie Albanii (trzy kadencje). W latach 2001-2005 przewodniczący Stałej Delegacji Parlamentarnej do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Wiceprzewodniczący Komisji Obrony w Parlamencie Albanii (2005-2008).

Marijus Velička, zastępca Ministra Obrony Narodowej Litwy

Urząd wiceministra obrony Litwy sprawuje od lutego 2013 roku. Z wykształcenia prawnik, swoją karierę prawniczą rozpoczął w 2006 roku, a w 2009 roku zdał egzamin na aplikację adwokacką oraz zaczął pracę w kancelarii prawnej. Rok później założył spółkę „Velička, Brazaitis ir partneriai”. W 2010 roku został członkiem litewskiej centrowej Partii Pracy, która w wyniku wyborów parlamentarnych w październiku 2012 roku weszła do koalicji rządzącej na Litwie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)