Notowania

orban
06.09.2016 14:03

Nieoficjalnie: Orban "Człowiekiem Roku" Forum Ekonomicznego w Krynicy

Według nieoficjalnych informacji, pojawiających się podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy, przyznawany co roku w trakcie imprezy tytuł "Człowieka Roku" tym razem trafi do premiera Węgier Viktora Orbana.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ODD ANDERSEN/AFP)

Polityk jest we wtorek w Krynicy i ma się w niej spotkać z Jarosławem Kaczyńskim, a więc ubiegłorocznym laureatem.

Jak donoszą obecni w Krynicy reporterzy money.pl, na Forum Ekonomicznym coraz głośniej mówi się o tym, że to właśnie premier Węgier ma zostać wybrany "Człowiekiem Roku". Orban przyjechał do Krynicy na spotkanie szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej.

Orban ma się również spotkać w cztery oczy z Jarosławem Kaczyńskim, prezesem Prawa i Sprawiedliwości, który w ubiegłym roku otrzymał ten tytuł podczas Forum Ekonomicznego. Podobnie jak tym razem, pogłoski o przyznaniu prezesowi PiS nagrody pojawiły się podczas samego Forum.

Premier Węgier jest głównym sojusznikiem Polski w Unii Europejskiej. Poza nim na giełdzie nazwisk do nagrody są jeszcze ludzie niezwiązani nawet z szeroko rozumianą ekonomią. Mowa m.in. o: papieżu Franciszku, liderze KOD Mateuszu Kijowskim, trenerze reprezentacji Polski w piłce nożnej Adamie Nawałce czy przewodniczącym Trybunału Konstytucyjnego Andrzeju Rzeplińskim.

Orban znany jest z bezkompromisowych, czasami kontrowersyjnych reform, które przeprowadził po wygranych w 2010 roku wyborach parlamentarnych na Węgrzech.

Wśród tych najbardziej kontrowersyjnych reform wymienia się m.in. likwidację Otwartych Funduszy Emerytalnych. Państwo przejęło w ten sposób około 10 mld euro. Orban ma na koncie także spektakularne obniżki podatków dla najbiedniejszych. Danina płacona przez osoby fizyczne spadła do najniższego poziomu w UE - 16 proc. Z drugiej strony podatek od towarów i usług, czyli tzw. VAT, Orban podniósł z 25 do 27 proc. - to najwyższa stawka w Europie.

Tagi: orban, wiadomości, krynica 2016, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-09-2016

Misiu467Orban to jeden z nie licznych polityków którzy mają rozum we właściwym miejscu !!!!!!!!!!!!

06-09-2016

Johnny_bSzkoda, ze Rydzyka nie wystawili. Ten to jest ekonomista...

06-09-2016

TTTtowarzystwo wzajemnej adoracji :-)

Rozwiń komentarze (57)