Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|

KGHM przeinwestował w Chile? Nowy prezes spółki komentuje

15
Podziel się:

Kopalnia miedzi i molibdenu Sierra Gorda w Chille ciągle generuje straty i w tej sprawie minister skarbu zarządził audyt w KGHM.

KGHM przeinwestował w Chile? Nowy prezes spółki komentuje
(wp.tv)
bEJLnPfp

Kopalnia miedzi i molibdenu Sierra Gorda w Chile ciągle generuje straty i w tej sprawie minister skarbu zarządził audyt. Przejęciem kanadyjskiej firmy Quadra zainteresowała się też agencja ABW. - Inwestować należy wtedy, kiedy ceny na rynkach surowców spadają. Kiedy finalizowano zakup Sierra Gorda ceny były wysokie - mówi Krzysztof Skóra, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

Prezes Skóra zwrócił również uwagę na to, że kłopoty w Chile zbiegły się w czasie ze znaczącymi spadkami cen molibdenu, a to ten właśnie surowiec w tej inwestycji jest najbardziej istotny. Do tego wszystkiego spadły też ceny miedzi. - Analizujemy ten projekt pod kątem oszczędności kosztów i zwiększenia efektywności. Jest tam wiele problemów, które staramy się rozwiązywać wspólnie z naszymi partnerami. Mam nadzieje, że już niedługo to nam się uda - mówi Skóra.

bEJLnPfr

Tego oczywiście nie można było przewidzieć, ale w jego ocenie dobrze, by było żeby w branży surowcowej przestrzegać pewnej podstawowej zasady. - Inwestować należy wtedy, kiedy ceny spadają. W przypadku Sierra Gorda inwestycja została finalizowana kiedy ceny były wysokie - powiedział Skóra, który przypomniał, że w tamtym okresie bardzo szybko ceny miedzi spadły z poziomu 7,5 tys. dolarów za tonę miedzi do 4,5 tys. W ocenie prezesa KGHM to bezsprzecznie wpłynęło na efektywność tego projektu.

Pod koniec lutego minister skarbu Dawid Jackiewicz zarządził audyt w spółce, który miał pokazać, dlaczego firma spotkała się w Chile z tak wielkimi trudnościami. Wyniki mieliśmy poznać w maju, ale cięgle ich jeszcze nie ma. Dlaczego tak długo to trwa? - Analizujemy cały projekt i to wymaga czasu. Trzeba sprawdzić dokładnie zasobność tego złoża i ocenić, czy dołożono wszelkich starań, by właściwie je rozpoznać jeszcze przed inwestycją - wyjaśnia Krzysztof Skóra.

bEJLnPfS
wiadomości
krynica 2016
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
foton
4 lata temu
czy w Pisie mają fachowców od górnictwa? ten Człowiek dużo pisioczy ale coś o nim z Wiki Prezes Skóra "ukończył studia na Wydział Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, gdzie studiował kierunek: Organizacja i Zarządzanie oraz studia podyplomowe na kierunku Finanse i Bankowość" i wszystko jasne . facet od bankowości i informatyki zajmuje się kierowaniem kopalnią miedzi . pan od historii finansami państwa , a "hodowca zwierząt futerkowych" kreuje się na naczelnika IV RP. o innych misiewiczach nie wspomnę bo mnie zbiera na wymioty
Darius Salamo...
4 lata temu
WIEDZIEĆ KIEDY I JAK UCIEKAĆ, by ponieść jak najmniejsze straty to Wielka Sztuka... Nie można dać się złApać w pułapkę: " No przecież nie mogę stracić..." !
observatore
5 lata temu
Przerobić tych wszystkich agentów z ABW, CBA plus pisprokuratorów na inwestorów, na szefów firm - i od razu będziemy żyli jak pączki w maśle! Będą podejmowane same trafione decyzje, żadna złotówka na inwestycje nie zmarnuje się i będzie wydana celowo! Znają się przecież i na hodowli koni arabskich i na wydobyciu złóż naturalnych!
bEJLnPfT
fsdxgafdsgsdf
5 lata temu
mEGAINWESTYCJĘ oRLENU W mOŻEJKI TEŻ SPRAWDŹCIE, TAM UTOPILIŚMY (TAK TAK, WSZAK oRLEN DTO SSPÓŁKA sKARBU pAŃSTWA - CZYLI TAK NAPRAWDĘ MAJĄTEK OBYWATELI pOLSKI) Megainwestycję Orlenu w Możejki tez koniecznie sprawdźcie - tam utopiliśmy (tak tak, przeciez Orlen to spółka Skarbu Państwa czyli nasza, obywateli Polski, podatników) około 8mld PLN. Możejki to dziś złom. Przyjrzyjcie się temu, a także roli zmarłego Kaczyńskiego w tym dealu.
alkomat
5 lata temu
Skoro mamy tak zdolnych cebeowców i prokuratorów to przerobić ich na maklerów i niech gają na giełdach dla polski. Skoro sa przewidzieć trendy i ceny, to będę najlepsi na świecie i zrobią dla Polski kase o jakiej nowojorscy Żydzi marzyć tylko by mogli