Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|

KGHM poczeka na zmiany w podatku od kopalin. "Na realizacje obietnic są cztery lata"

19
Podziel się:

Jeszcze w kampanii wyborczej premier Beata Szydło obiecywała likwidacje tzw. podatku miedziowego. Obecnie Ministerstwo Finansów pracuje nad zmianami dotyczącymi naliczania tego podatku, ale nie nad jego całkowitą likwidacją.

KGHM poczeka na zmiany w podatku od kopalin. "Na realizacje obietnic są cztery lata"
(KGHM)
bEKxtGwl

Jeszcze w kampanii wyborczej premier Beata Szydło obiecywała likwidacje tzw. podatku miedziowego. Obecnie Ministerstwo Finansów pracuje nad zmianami dotyczącymi naliczania tego podatku, ale nie nad jego całkowitą likwidacją. Zarząd spółki nie ma jednak zamiaru powiedzieć rządzącym: "sprawdzam". - Dlaczego miałbym już teraz mówić: "obiecaliście", skoro na realizacje obietnic wyborczych są cztery lata. Spółka poczeka, choć oczywiście im szybciej tym lepiej, bo każda ulga w podatku od kopalin będzie tylko na naszą korzyść - mówi Krzysztof Skóra prezes KGHM Polska Miedź S.A.

Spółka podczas konsultacji z resortem przedstawiła, jakie konsekwencje dla KGHM ma obecny sposób naliczania podatku od kopalin. - Zaproponowaliśmy też pewne zmiany w oparciu o porównanie, jak takie podatki nalicza się w innych krajach na świecie. Oczywiście, mamy świadomość, jak duże są potrzeby budżetowe ze względu na reformę podatkowa, jak i program 500+. Ufamy jednak, że zmiana prędzej czy później zostanie dokonana - powiedział Skóra.

bEKxtGwn

Prezes dodał, że oczywiście nie zna założeń budżetowych na przyszły rok, dlatego trudno jest mu przewidzieć, jak ta sprawa się zakończy i kiedy. Natomiast, jak dodał, każda ulga w podatku od kopalin dla KGHM będzie tylko na korzyść spółki. Prezes Skóra nie chciał jednak ujawniać, jakie jego firma zaproponowała rozwiązanie w tej sprawie.

Poprzednik Krzysztofa Skóry wielokrotnie apelował do rządzących o zniesienie podatku miedziowego, przekonując, że to w bardzo mocnym stopniu ogranicza tę firmę i nie pozwala jej się w pełni rozwijać. W jednym z wywiadów dla money.pl powiedział nawet, że to niszczy KGHM. Obecny prezes miedziowego giganta zapamiętał to jednak zgoła inaczej.

- Państwo ma pełne prawo do opodatkowywania firm, bo musi mieć dochody, by finansować wydatki budżetowe. Ponadto dokładnie pamiętam, że nieco inaczej prezes Wirth wypowiadał się o nim, kiedy był on wprowadzany. Będąc jeszcze radnym sejmiku dolnośląskiego czytałem jego opracowanie na ten temat i nie był wtedy tak kategoryczny - powiedział Krzysztof Skóra.

bEKxtGwO
wiadomości
krynica 2016
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
Pietru
5 lata temu
Donald obiecał zlikwidować atonement TV ale biedak nie zdążył.
tralalala
5 lata temu
"Nie wierz nigdy kobiecie, dobrą radę ci dam. Nic gorszego na świecie nie przytrafia się nam....
To
5 lata temu
Przecie obecny to niedouczona pewnie sprzątaczka w a aptece jak nie jaki Miśkiewicz pomoc aptekcza z pisu to oszust z założenia
bEKxtGwP
Leonia31
5 lata temu
Donek też obiecał wiele i przez tyle lat olewał naród a teraz bryluje jako Donko emigrant
parabolus
5 lata temu
Odebrać przedsiębiorstwom pieniądze na rozwój,bo trzeba trzeba spełnić obiecanki,na których wjechało się do Sejmu. Przyszłość kraju jest bez znaczenia. Oto polityka PIS w największym skrócie.