Notowania

kghm
10.09.2016 12:58

KGHM poczeka na zmiany w podatku od kopalin. "Na realizacje obietnic są cztery lata"

Jeszcze w kampanii wyborczej premier Beata Szydło obiecywała likwidacje tzw. podatku miedziowego. Obecnie Ministerstwo Finansów pracuje nad zmianami dotyczącymi naliczania tego podatku, ale nie nad jego całkowitą likwidacją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KGHM)

Jeszcze w kampanii wyborczej premier Beata Szydło obiecywała likwidacje tzw. podatku miedziowego. Obecnie Ministerstwo Finansów pracuje nad zmianami dotyczącymi naliczania tego podatku, ale nie nad jego całkowitą likwidacją. Zarząd spółki nie ma jednak zamiaru powiedzieć rządzącym: "sprawdzam". - Dlaczego miałbym już teraz mówić: "obiecaliście", skoro na realizacje obietnic wyborczych są cztery lata. Spółka poczeka, choć oczywiście im szybciej tym lepiej, bo każda ulga w podatku od kopalin będzie tylko na naszą korzyść - mówi Krzysztof Skóra prezes KGHM Polska Miedź S.A.

Spółka podczas konsultacji z resortem przedstawiła, jakie konsekwencje dla KGHM ma obecny sposób naliczania podatku od kopalin. - Zaproponowaliśmy też pewne zmiany w oparciu o porównanie, jak takie podatki nalicza się w innych krajach na świecie. Oczywiście, mamy świadomość, jak duże są potrzeby budżetowe ze względu na reformę podatkowa, jak i program 500+. Ufamy jednak, że zmiana prędzej czy później zostanie dokonana - powiedział Skóra.

Prezes dodał, że oczywiście nie zna założeń budżetowych na przyszły rok, dlatego trudno jest mu przewidzieć, jak ta sprawa się zakończy i kiedy. Natomiast, jak dodał, każda ulga w podatku od kopalin dla KGHM będzie tylko na korzyść spółki. Prezes Skóra nie chciał jednak ujawniać, jakie jego firma zaproponowała rozwiązanie w tej sprawie.

Poprzednik Krzysztofa Skóry wielokrotnie apelował do rządzących o zniesienie podatku miedziowego, przekonując, że to w bardzo mocnym stopniu ogranicza tę firmę i nie pozwala jej się w pełni rozwijać. W jednym z wywiadów dla money.pl powiedział nawet, że to niszczy KGHM. Obecny prezes miedziowego giganta zapamiętał to jednak zgoła inaczej.

- Państwo ma pełne prawo do opodatkowywania firm, bo musi mieć dochody, by finansować wydatki budżetowe. Ponadto dokładnie pamiętam, że nieco inaczej prezes Wirth wypowiadał się o nim, kiedy był on wprowadzany. Będąc jeszcze radnym sejmiku dolnośląskiego czytałem jego opracowanie na ten temat i nie był wtedy tak kategoryczny - powiedział Krzysztof Skóra.

Tagi: kghm, wiadomości, krynica 2016, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-09-2016

wyDudkaniPrzecież to tylko małe kłamstewko straszydła, najważniejsze że pislamskie swojaki mają godziwe zarobki i stanowiska,to jest priorytet tej sekty.

11-09-2016

ekonomTylko prywatyzacja oczyści KGHM z patologii jaka ma miejsce w kombinacie !

11-09-2016

BurmiśSkóra to człek PiS za każdym razem jak dochodzą do władzy to skóra wypływa na prezesa jest wybitnym specjalistą od spraw miedziowych poznał je będąc … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (19)