Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|

Rekordzista ma ponad 45 mln zł długu. Zobacz, jak nie znaleźć się na tej liście

189
Podziel się

Ponad 45 mln złotych ma do oddania najbardziej zadłużony konsument zgłoszony do KRD. Długi 17 kolejnych rekordzistów dają sumę ponad 122 mln zł. Kim są? Jak do nich nie dołączyć? - Biorąc kredyt nie możemy wierzyć, że jakoś to będzie - mówi money.pl Adam Łącki, prezes Krajowego Rejestru Długów.

Rekordzista ma ponad 45 mln zł długu. Zobacz, jak nie znaleźć się na tej liście
(Krzysztof Olszewski/money.pl)
bDndhqFx

Ponad 45 mln zł ma do oddania najbardziej zadłużony konsument zgłoszony do KRD. Długi 17 kolejnych dają sumę ponad 122 mln zł. Kim są? Jak do nich nie dołączyć? - Biorąc kredyt nie możemy wierzyć, że jakoś to będzie - mówi money.pl Adam Łącki, prezes Krajowego Rejestru Długów.

Dokładnie 45,3 mln zł. Tyle do oddania ma rekordzista notowany w Krajowym Rejestrze Długów. Jak do tego doszło? Skąd ta potężna kwota?

bDndhqFz

Jak mówi prezes Łącki, niestety takie szczegóły nie są znane. Podobnie jak miasto, z którego pochodzi. Wiadomo jedynie, że 40-latka na listę nierzetelnych płatników wpisał sąd. Gdy do jego zadłużenia dodamy niespłacone zobowiązania kolejnych rekordzistów z każdego polskiego województwa, da to 122 mln zł.

Wprawdzie na pierwszym miejscu jest mężczyzna, jednak na drugiej lokacie znalazła się przedstawicielka płci pięknej.

- Kolejna najbardziej zadłużona ma zobowiązania w wysokości 11,3 mln zł. Jeżeli spojrzymy na strukturę płci najbardziej zadłużonych obecnych w KRD, okaże się, że 13 z 17 to przedstawiciele rodu męskiego - zauważa Łącki.

Jak wpadli w spirale zadłużenia? Jak zazwyczaj się to dzieje, bez znaczenia o jak wielkich sumach mówimy? W ocenie prezesa zbyt często zwodzi nas optymizm.

bDndhqFF

- W pierwszej kolejności powinniśmy oszacować swoje możliwości. Kiedy zaciągamy pierwszy kredyt czy pierwszą pożyczkę. Zastanówmy się, czy będzie nas stać regulować to zobowiązanie, kiedy nasza sytuacja ulegnie pogorszeniu - radzi Adam Łącki.

Na pewno nie powinniśmy na spłatę przeznaczać 80-90 proc. naszych dochodów wierząc, że jakoś to będzie. W każdej chwili może się przecież przydarzyć choroba, możemy też stracić pracę. Co jednak robić, kiedy jest już za późno i spirala zadłużenia zaciska nam się na szyi?

Jak przekonuje prezes Łącki, najgorsze jest wtedy zaciąganie kolejnych kredytów, by spłacić te, które już mamy.

- Przede wszystkim powinniśmy rozmawiać z naszym wierzycielem. Tak, by rozłożyć to zadłużenie w sposób, który będziemy mogli regulować - radzi prezes Łącki.

bDndhqFG
bDndhqGa
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(189)
adda
3 lata temu
Kto temu człowiekowi pożyczył 45 mln? Nikt. Pożyczył 5 mln na inwestycje, małe potknięcie w spłacie i bank wypowiedział kredyt doliczając karną opłatę w wys. 200% salda, a potem równie złodziejskie odsetki. Nadal nie było spłaty, więc bank szybko sprzedał dług firmie windykacyjnej. Ta naliczyła w podobny sposób swoje "odsetki", a potem od długu wraz z tym odsetkowym haraczem następne odsetki, i po kilku latach zrobiło się 45 mln. UOKIK zakwestionował te „opłaty” już dawno, ale nadal są naliczane, i przez banki, i przez firmy windykacyjne. Polska to raj dla windykacyjnych złodziei.
jaro
3 lata temu
a 3/4 tej sumy to pewnie prowizja bandycka dla komornika
Euromaniak
3 lata temu
KRD to jest Polski majstersztyk. LEGALNIE BO ZGODNIE Z USTAWĄ. Instytucje zaufania publicznego dostarczają poufne informacje w ręce prywatnej firmy. Która, nie ma ograniczenia w przetwarzaniu tych danych. Każdy kto zapłaci pare groszy ma dostęp do tych danych. I to jest chory system. W Polsce jest taka instytucja jak SĄD która określa czy ktoś jest dłużnikiem a kto nie jest. A nie jakaś pseudo instytucja jak KRD
bDndhqGb
Bogdan
3 lata temu
Jak wisisz bankowi 1000zl to masz problem jak wisisz 40 milionów to chyba bank ma problem ..
Ubogi
3 lata temu
A dlaczego nikt się nie przyzna ,że dlug rośnie i rosnąc bedzie bo handluja zadłuzeniem przerózne firmy windykacyjne.Jeden dlug w dziesięciu windykacjach
...
Następna strona