Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Emisja certyfikatów Copernicus FIZ nie doszła do skutku

0
Podziel się:

Emisja od 150.000 do 500.000 sztuk certyfikatów serii A Copernicus Private Equity Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego nie doszła do skutku z powodu braku wpłat - podał w środę w komunikacie Copernicus Capital TFI SA.

"Wielkość zebranych wpłat na pierwszą emisję certyfikatów inwestycyjnych serii A wynosi 0 zł" - podał Copernicus Capital TFI.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w połowie października zgodziła się na prowadzenie przez Copernicus Capital towarzystwa funduszy inwestycyjnych i zezwoliła na utworzenie Copernicus Private Equity Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego, dopuszczając do publicznego obrotu emitowane przez fundusz od 150.000 do 500.000 sztuk certyfikatów inwestycyjnych serii A.

Private Equity FIZ ma być "funduszem funduszy", czyli instytucją pośredniczącą między inwestorami, którzy chcieliby zainwestować w działalność private equity, a firmami zarządzającymi takimi projektami.

Grupa Copernicus została założona w 1994 roku, obecnie działa w Chorwacji, Serbii, Polsce i Wielkiej Brytanii. W Polsce częścią grupy jest Copernicus Capital Partners, która działała dotychczas głównie jako inwestor i doradca inwestorów private equity. CCP jest również współwłaścicielem KP Konsorcjum, które zarządza NFI Octava i NFI Piast.

fundusze
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)