Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fundusze
07.01.2006 01:01

Fundusze coraz popularniejsze

Polacy coraz chętniej powierzają swoje oszczędności funduszom inwestycyjnym. W ubiegłym roku wartość ulokowanych w nich pieniędzy zwiększyła się o ponad 23 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Polacy coraz chętniej powierzają swoje oszczędności funduszom inwestycyjnym. W ubiegłym roku wartość ulokowanych w nich pieniędzy zwiększyła się o ponad 23 procent. *

W poszukiwaniu bardziej opłacalnych niż zwykłe lokaty form oszczędzania klientom pomagają same banki. Dzięki temu udział funduszy inwestycyjnych w łącznych oszczędnościach Polaków zbliża się obecnie do 20 procent. Jak przypomina "Rzeczpospolita", jeszcze sześć lat temu było to zaledwie około 1 procent.

Polacy interesują się zwłaszcza tymi funduszami, które przynajmniej część pieniędzy inwestują w akcje. Właśnie one przyniosły w ostatnim roku największe zyski. Hossa na warszawskiej giełdzie trwa już trzy lata, a w ubiegłym roku, lokując w fundusze akcyjne można było zarobić ponad 30 procent. "Rzeczpospolita" zaznacza, że szansom na większe zyski towarzyszy jednak także większe ryzyko.

Dziennik dodaje, że na szczęście nie wszyscy tak ryzyują. Najwięcej oszczędności trafia do funduszy mieszanych, czyli takich, które tylko część środków lokują w akcjach, a resztę w bezpieczniejszych obligacjach.

Tagi: fundusze, inwestycje, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz