Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Powstanie nowy fundusz z rodziny Pioneer'a

0
Podziel się:

Pioneer Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych uzyskało we wtorek zezwolenie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na utworzenie funduszu mieszanego - Pioneer Obligacji 2

- poinformowało towarzystwo w komunikacie.

'Początek subskrypcji certyfikatów inwestycyjnych funduszu nastąpi w drugiej połowie czerwca' - napisano w komunikacie.

Pioneer Obligacji 2 Fundusz Inwestycyjny Mieszany będzie inwestował w wierzycielskie papiery wartościowe, wierzytelności pieniężne o terminie wymagalności nie dłuższym niż rok, a także w waluty i prawa pochodne.

Certyfikaty inwestycyjne tego funduszu są papierami wartościowymi i będą notowane na giełdzie, podobnie jak certyfikaty funduszy zamkniętych.

Równocześnie jednak uczestnicy będą mieli możliwość zażądania wykupu certyfikatów inwestycyjnych przez fundusz, który będzie je odkupywał w regularnych odstępach czasu.

Inwestorzy będą mogli sprzedać certyfikaty, albo na giełdzie – po cenie rynkowej lub funduszowi - po cenie, obliczanej na podstawie wartości księgowej aktywów netto na certyfikat.

Czas trwania funduszu planowany jest do końca 2003 roku.

'Przygotowując taki fundusz Towarzystwo wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy wciąż poszukują produktów finansowych, które umożliwiają im inwestowanie bez konieczności płacenia podatku od zysków kapitałowych' - napisano w komunikacie.

Zysk ze sprzedaży certyfikatów inwestycyjnych, nabytych w subskrypcji lub na giełdzie, będzie zwolniony od podatku dochodowego od osób fizycznych do 31 grudnia 2003 roku.

fundusze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)