Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Marcin Łukasik
Marcin Łukasik
|

Szydło: Pracujemy nad projektem emerytur dla mam

284
Podziel się

- Trwają prace nad programami społecznymi. Jest projekt ustawy o emeryturach dla mam, które urodziły co najmniej czworo dzieci. Dokument trafił do konsultacji międzyrządowych - powiedziała Beata Szydło w RMF FM. Wicepremier odniosła się też do afery taśmowej. - Ktoś próbuje obalić rząd - powiedziała.

Projekt ustawy o emeryturach dla mam trafił do konsultacji międzyrządowych.
Projekt ustawy o emeryturach dla mam trafił do konsultacji międzyrządowych. (Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
bDKynSUl

Emerytury. To zadanie numer jeden na przyszły rok – powiedziała Beata Szydło. Wicepremier przyznała, że rząd intensywnie pracuje nad programami społecznymi.

- Budżet na przyszły rok jest w Sejmie. Wszystkie programy, które rozpoczęliśmy, będą kontynuowane w kolejnych latach. Mamy program żłobkowy i przedszkolny. Teraz także dojdą programy żywieniowe i medyczne w szkołach. Chodzi o to, by uczniowie mieli dostęp do stomatologa i pielęgniarki. Jest też projekt ustawy o emeryturach dla mam, które urodziły co najmniej czworo dzieci. Dokument trafił do konsultacji międzyrządowych – powiedziała Szydło w RMF FM.

Zobacz także: Podniesienie składek do ZUS ratunkiem na głodowe emerytury?
bDKynSUn

"Ktoś próbuje obalić rząd"

Szydło odniosła się też do afery taśmowej. Jej zdaniem nie jest przypadkiem, że nagrania wyciekły akurat teraz.

- Mateusz Morawiecki jest twarzą reform. Jest twarzą walki z mafią VAT-owską. Upublicznienie tych nagrań teraz w czasie kampanii samorządowej ma tylko jeden cel. Chodzi o obalenie rządu Mateusza Morawieckiego i próbę zmiany władzy – wyjaśniła wicepremier.

bDKynSUt

Jak tłumaczyła, Morawicki nie ukrywał tego, że będąc prezesem banku, prowadził prywatne rozmowy z innymi politykami.

- Ktoś po prostu próbuje obalić rząd. Nie powiem kto, bo tego nie wiem. Toczą się postępowania. Mam nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona - mówiła.

"Sondaże usypiają czujność"

Była premier odniosła się też o wyborów samorządowych. Szydło jest dziś w Krakowie. Przyznała na antenie, że jej marzeniem byłoby, aby właśnie tu Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę.

- Moim marzeniem jest zwycięstwo w Małopolsce. Jestem mocno pokorna, jeśli chodzi o sondaże. One usypiają czujność. Czasem sobie żartujemy, że w niektórych regionach samozadowolenie powoduje, że ta determinacja w walce jest mniejsza. Pozostały dwa tygodnie kampanii. Wygrają najwytrwalsi – powiedziała wicepremier.

bDKynSUu

Jak dodała: - Każdy sejmik, który zdobędziemy, każda gmina, to będzie sukces. Dziś rządzimy na Podkarpaciu. Mamy plan zwycięstwa w kolejnych sejmikach. Jednak samo zwycięstwo nie daje rządzenia. Cztery lata temu wygraliśmy wybory w Krakowie, ale nie rządzimy, bo koalicja, która się zawiązała, przejęła władzę.

Szydło mówiła też o obecności w Unii Europejskiej. Jak tłumaczyła, tak długo, jak PiS jest u władzy, to Polska nie wystąpi ze Wspólnoty.

- Politycy PO straszą Polaków, że jest plan wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. To kłamstwo. Co nie znaczy, że nie mamy wizji zmian w Europie. Donald Tusk miał szanse, by zrobić dużo dobrego. Mógł podejmować inicjatywy. Tusk raczej nie podejmował wyzwań. Był pasywny. Miał strategię na przetrwanie – powiedziała wiceszefowa Rady Ministrów.

bDKynSUv

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDKynSUO
fundusze
wiadomości
KOMENTARZE
(284)
Łajdactwo
2 lata temu
Komu się chce wymiotować? Pani kochana, ludzie stają się dumni i bogaci dzięki pracy a nie pani hucpie. Pani jeszcze może cokolwiek?
emeryt
2 lata temu
Jedzie Ziobro samochodem i potrącił dwóch pieszych na przejściu. Przychodzi do sędziego i się pyta: – Co z tym zrobimy? Sędzia się zastanowił i odpowiada: - Myślę, że ten, który głową rozbił przednią szybę może dostać 5 lat za uszkodzenie cudzego mienia, a ten drugi, co odleciał w krzaki, 8 lat za próbę ucieczki
FZR
2 lata temu
Hahaha... Beatko- sami doszliscie do władzy poprzez klamstwa i wykorzystanie przestępstwa jakim bylo ujawnienie nielegalnych nagrań... Tak samo bedzie z lamaniem konstytycji i dzialaniami wbrew prawu UE... To tylko kwestia czasu... Nie rob z siebie swietoszka- czeka Was zasłużona kara..
bDKynSUP
kłamca
2 lata temu
Jej bełkotu nie czytam . Pieniądze pani oddała ? Te co sama pani sobie przyznała ??
antoni
2 lata temu
Kali ukraść to dobrze Kalemu ukraść to żle TAKA JEST MORALNOŚĆ TEJ SITWY
...
Następna strona