Notowania

emerutyry
06.10.2018 09:31

Szydło: Pracujemy nad projektem emerytur dla mam

- Trwają prace nad programami społecznymi. Jest projekt ustawy o emeryturach dla mam, które urodziły co najmniej czworo dzieci. Dokument trafił do konsultacji międzyrządowych - powiedziała Beata Szydło w RMF FM. Wicepremier odniosła się też do afery taśmowej. - Ktoś próbuje obalić rząd - powiedziała.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
Projekt ustawy o emeryturach dla mam trafił do konsultacji międzyrządowych.

Emerytury. To zadanie numer jeden na przyszły rok – powiedziała Beata Szydło. Wicepremier przyznała, że rząd intensywnie pracuje nad programami społecznymi.

- Budżet na przyszły rok jest w Sejmie. Wszystkie programy, które rozpoczęliśmy, będą kontynuowane w kolejnych latach. Mamy program żłobkowy i przedszkolny. Teraz także dojdą programy żywieniowe i medyczne w szkołach. Chodzi o to, by uczniowie mieli dostęp do stomatologa i pielęgniarki. Jest też projekt ustawy o emeryturach dla mam, które urodziły co najmniej czworo dzieci. Dokument trafił do konsultacji międzyrządowych – powiedziała Szydło w RMF FM.

Podniesienie składek do ZUS ratunkiem na głodowe emerytury?

"Ktoś próbuje obalić rząd"

Szydło odniosła się też do afery taśmowej. Jej zdaniem nie jest przypadkiem, że nagrania wyciekły akurat teraz.

- Mateusz Morawiecki jest twarzą reform. Jest twarzą walki z mafią VAT-owską. Upublicznienie tych nagrań teraz w czasie kampanii samorządowej ma tylko jeden cel. Chodzi o obalenie rządu Mateusza Morawieckiego i próbę zmiany władzy – wyjaśniła wicepremier.

Jak tłumaczyła, Morawicki nie ukrywał tego, że będąc prezesem banku, prowadził prywatne rozmowy z innymi politykami.

- Ktoś po prostu próbuje obalić rząd. Nie powiem kto, bo tego nie wiem. Toczą się postępowania. Mam nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona - mówiła.

"Sondaże usypiają czujność"

Była premier odniosła się też o wyborów samorządowych. Szydło jest dziś w Krakowie. Przyznała na antenie, że jej marzeniem byłoby, aby właśnie tu Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę.

- Moim marzeniem jest zwycięstwo w Małopolsce. Jestem mocno pokorna, jeśli chodzi o sondaże. One usypiają czujność. Czasem sobie żartujemy, że w niektórych regionach samozadowolenie powoduje, że ta determinacja w walce jest mniejsza. Pozostały dwa tygodnie kampanii. Wygrają najwytrwalsi – powiedziała wicepremier.

Jak dodała: - Każdy sejmik, który zdobędziemy, każda gmina, to będzie sukces. Dziś rządzimy na Podkarpaciu. Mamy plan zwycięstwa w kolejnych sejmikach. Jednak samo zwycięstwo nie daje rządzenia. Cztery lata temu wygraliśmy wybory w Krakowie, ale nie rządzimy, bo koalicja, która się zawiązała, przejęła władzę.

Szydło mówiła też o obecności w Unii Europejskiej. Jak tłumaczyła, tak długo, jak PiS jest u władzy, to Polska nie wystąpi ze Wspólnoty.

- Politycy PO straszą Polaków, że jest plan wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. To kłamstwo. Co nie znaczy, że nie mamy wizji zmian w Europie. Donald Tusk miał szanse, by zrobić dużo dobrego. Mógł podejmować inicjatywy. Tusk raczej nie podejmował wyzwań. Był pasywny. Miał strategię na przetrwanie – powiedziała wiceszefowa Rady Ministrów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: emerutyry, fundusze, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-10-2018

ŁajdactwoKomu się chce wymiotować? Pani kochana, ludzie stają się dumni i bogaci dzięki pracy a nie pani hucpie. Pani jeszcze może cokolwiek?

06-10-2018

emerytJedzie Ziobro samochodem i potrącił dwóch pieszych na przejściu. Przychodzi do sędziego i się pyta: – Co z tym zrobimy? Sędzia się zastanowił i … Czytaj całość

06-10-2018

Oddaj szydło kasęJeszcze nikt jej nie napluł w tą wsiowä gębę?

Rozwiń komentarze (284)