Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TFI: Koniec problemów z wyceną jednostek uczestnictwa

0
Podziel się:

Według przedstawicieli TFI, po przejściowych trudnościach z wyceną jednostek w pierwszych dniach stosowania nowych zasad, obecnie nie ma już problemów z ustalaniem wyceny aktywów funduszy i ceny jednostek uczestnictwa - podała KPWiG po spotkaniu jej przewodniczącego z prezesami TFI.

"Niedogodności, które wystąpiły w związku z wdrażaniem nowych zasad rachunkowości, w żaden sposób nie wpłynęły na naruszenie praw uczestników funduszy. (...) Uczestnicy spotkania stwierdzili, że środki uczestników funduszy są całkowicie bezpieczne" - podała w komunikacie Komisja Papierów Wartościowych i Giełd.

Przedstawiciele TFI zadeklarowali, że wycena jednostek uczestnictwa odbywa się normalnie, nie występują opóźnienia w wycenach.

Wcześniej we wtorek Jarosław Kozłowski, szef KPWiG, poinformował, że Komisja wszczęła dziewięć postępowań dotyczących funduszy, które rozpoczęły w tym roku działalność bez dokonania wymaganych zmian w statutach. Postępowania zostaną zakończone w ciągu kilku tygodni.

Wymagane zmiany wiążą się z obowiązującymi od początku tego roku nowymi zasadami wycen jednostek uczestnictwa wszystkich funduszy inwestycyjnych, umożliwiającymi przedstawienie rzeczywistej wyceny poszczególnych składników lokat funduszy w pełniejszy niż dotąd sposób.

Niezależnie od tego Komisja prowadzi postępowania kontrolne dotyczące opóźnień w wycenie aktywów funduszy.

fundusze
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)