Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

30-krotność ZUS. Kwieciński: Decyzja w sprawie likwidacji limitu po weekendzie

7
Podziel się

Rząd zastanawia się wciąż nad kwestią zniesienia limitu 30-krotności składek na ubezpieczenia emerytalnego i rentowe, a decyzję w tej sprawie ogłosi po weekendzie, wynika z wypowiedzi ministra finansów, inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego.

Jerzy Kwieciński został nowym ministrem finansów, inwestycji i rozwoju.
Jerzy Kwieciński został nowym ministrem finansów, inwestycji i rozwoju. (WP.PL)
bEhTIueZ

- Zastanawiamy się nad tym, co zrobić. Będziemy się zastanawiać przez najbliższy weekend - powiedział Kwieciński dziennikarzom, zapytany, czy rząd zniesie limit 30-krotności składek na Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

- W przyszłym tygodniu chciałbym, żeby rząd przyjął budżet na 2020 r.. i żeby został skierowany do prac sejmowych - poinformował minister.

bEhTIufb
Zobacz także: Zobacz także: Wyższa pensja minimalna i 30-krotność ZUS-u odbije się na sklepach. Będą problemy

"Zniesienie ograniczenia rocznej podstawy wymiary składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe" zapisano w projekcie przyszłorocznego budżetu.

bEhTIufh

Pod koniec sierpnia br. Rada Ministrów przyjęła wstępnie projekt ustawy budżetowej na rok 2020, zakładający m.in. wzrost PKB na poziomie 3,7 proc. w przyszłym roku oraz brak deficytu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhTIufC
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(7)
Monk
2 lata temu
Ciężko pracuje, nie korzystam z państwowych usług datkow służby zdrowia a mam lozyc na ZUS więcej?
Zeus
2 lata temu
Popieram zniesienie 30 krotności na ZUS. Nie rozumiem dlaczego najbogatsi mają TAKIE ULGI. Zarabiają dużo kasy ich stać na to by płacić więcej. Oczywiście Ci których to dotyczy będą niezadowoleni ciekawe czy obejmie to również przewodniczącego SOLIDARNOŚCI, ale większość obywateli będzie zadowolona z uczciwego podziału środków. Słyszę że spowoduje to ogromne wypłaty EMERYTUR dla tych ludzi. BZDURA zostaną zmienione przepisy i ogromnych emerytur nie będzie. Wprowadzą Emeryturę obywatelską każdy emeryt dostanie po 3 000 zł i bardzo dużo obywateli będzie zadowolonych 90% a 10% będzie niezadowolonych. Co jest korzystne dla RZĄDU.
PiS nas okrad...
2 lata temu
Program PiS w skrócie: Jeśli ciężko pracujesz i dobrze zarabiasz to musisz podzielić się z tymi, którym się nie chce. Zostańcie w domu a władza po wyborach sciągnie z Was spodnie!
bEhTIufD
max power
2 lata temu
Czy rolnicy, którzy płacą 90 zł miesięcznie na KRUS, zaczną płacić składki jak normalni obywatele? Czy księża, którzy w ogóle nie płacą składek, zaczną je w końcu płacić?
Podatnik
2 lata temu
Banda kłamców I zlodziei, wara od moich pieniędzy!!!