Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

500 plus. Konsultacje projektu rozszerzenia programu Rodzina 500+ potrwają 21 dni

0
Podziel się:

Projekt ustawy rozszerzającej program Rodzina 500+ (500 plus), uwzględniający przyznanie świadczenia na pierwsze dziecko, bez wymogów kryterium dochodowego został skierowany do konsultacji społecznych, które potrwają 21 dni, poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Program "Rodzina 500 plus" ruszył 1 kwietnia 2016 r. w całej Polsce.
Program "Rodzina 500 plus" ruszył 1 kwietnia 2016 r. w całej Polsce.

"MRPiPSGOVPL przygotowało projekt ustawy #Rodzina500+, która m.in. uchyla kryterium dochodowe uprawniające do świadczenia wychowawczego. Dziś projekt ustawy przekazywany jest do konsultacji społecznych" - czytamy na profilu Kancelarii Premiera w serwisie Twitter.

"E_Rafalska: kierujemy projekt #rodzina500plus do konsultacji, czekamy 21 dni na uwagi" - napisano na profilu resortu rodziny na Twitterze.

Kancelaria Premiera podkreśliła, że obecnie ze świadczenia 500+ korzysta ok. 3,6 mln dzieci. Dzięki zmianom w programie świadczenie to otrzyma ok. 6,8 mln, czyli prawie dwa razy więcej osób niż do tej pory.

Pod koniec lutego Rafalska mówiła, że roczny koszt programu Rodzina 500+, uwzględniający przyznanie świadczenia na pierwsze dziecko, bez wymogów kryterium dochodowego wyniesie ok. 40 mld zł.

Program "Rodzina 500+" ruszył 1 kwietnia 2016 r. w całej Polsce. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymują niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł netto w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego) wsparcie można otrzymać także na pierwsze lub jedyne dziecko.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)