Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

AAA Auto: Rynek aut używanych w Polsce obejmował 159,12 tys. pojazdów w IV

0
Podziel się:

Rynek samochodów używanych w Polsce obejmował w kwietniu 159 115 ofert sprzedaży pojazdów, tj. o niemal 79 256 samochodów mniej niż w marcu br., wynika z raportu AAA Auto, opartego na analizie danych dotyczących sprzedaży aut używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów samochodów używanych.

Rynek aut używanych w Polsce w kwietniu obejmował 159,12 tys. pojazdów.
Rynek aut używanych w Polsce w kwietniu obejmował 159,12 tys. pojazdów. (Pixabay)

"Spadek liczby ogłaszanych aut do sprzedaży na wtórnym rynku aż o 41% w ciągu ostatnich dwóch miesięcy świadczy o jego załamaniu się. Na taki stan wpływ miały przede wszystkim wprowadzone ograniczenia w przemieszczaniu się osób i prowadzeniu działalności handlowej, olbrzymi spadek importu aut używanych oraz wstrzymywanie decyzji zakupowych przez potencjalnych klientów, ze względu na obawy związane z utratą źródeł dochodu" - powiedziała dyrektor generalna Aures Holdings - operatora sieci autocentrów AAA Auto - Karolina Topolova, cytowana w komunikacie.

Mediana ceny samochodu oferowanego do sprzedaży pozostała bez zmian wobec ceny w marcu i wynosiła 19,9 tys. zł podano w komunikacie.

Najpopularniejszym modelem oferowanym na sprzedaż w kwietniu był Opel Astra - 4 612 samochody, na drugim miejscu znalazł się BMW 3 - 3 985 samochodów, a na trzecim Volkswagen Passat - 3 969 samochodów.

"Mediana ceny samochodu używanego w kwietniu: 19 900 zł

Mediana przebiegu w kwietniu: 173 078 km

Mediana rocznika produkcji w kwietniu: 11,2 lat" - czytamy w komunikacie.

Najwięcej ofert sprzedaży samochodów używanych w kwietniu 2020 roku pojawiło się w województwie mazowieckim (26 929 ofert), a najmniej w województwie opolskim (2 438 ofert). Najdroższe samochody oferowano w województwie mazowieckim (mediana ceny: 24 700 zł), a najtańsze w zachodniopomorskim (15 500 zł). Największa liczba ofert prezentowała samochody z silnikami diesla (80 342 auta), wskazano również.

Grupa AAA Auto jest częścią Aures Holdings, należącej do brytyjsko-polskiego funduszu inwestycyjnego Abris Capital Partners. W Polsce grupa funkcjonuje jako Autocentrum AAA Auto Sp. z o.o. Spółka posiada 57 oddziałów, w tym 13 w Polsce. AAA Auto sprzedało w Polsce 15 tys. aut używanych w 2019 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)