Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Action: UCS określił o 5,8 mln zł wyższy podatek dochodowy za r.obr. 2008/2009

1
Podziel się:

Action w w restrukturyzacji otrzymał decyzję naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (UCS) określającą wysokość zobowiązania podatkowego w  podatku dochodowym od osób prawnych (CIT) za rok podatkowy od 1 sierpnia 2008 r. do 31 grudnia 2009 r. na kwotę wyższą o 5 839 tys. zł od kwoty podatku zadeklarowanego przez spółkę za ten okres podatkowy, tj. na 8 694 tys. zł, podała spółka.

Action: UCS określił o 5,8 mln zł wyższy podatek dochodowy za r.obr. 2008/2009
bEEcrUBN

"Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie zakwestionował prawidłowość ujęcia przychodów i kosztów wykazanych przez Spółkę w związku z transakcjami zakupu i sprzedaży towarów i usług. Emitent nie zgadza się z treścią powyższej decyzji i wniesie stosowny środek odwoławczy" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie spółka podkreśliła, że należność podatkowa jest objęta układem z uwagi na okres powstania zobowiązania.

"W przypadku, gdyby opisana decyzja stała się ostateczna, należność z niej wynikająca będzie spłacana na warunkach układu prawomocnie zatwierdzonego w postępowaniu sanacyjnym emitenta" - czytamy także.

bEEcrUBP

Grupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

bEEcrUCq
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
wellman
8 miesięcy temu
Jeszcze urzędasom mało upokorzenia. Dotąd polegli we wszystkich co do jednego sporach z Action. Teraz to wygląda wizerunkowo już tylko jak ostatnie podrygi pieniących się z żądzą zemsty malutkich ludzików-nieudaczników, którym nic w życiu nie wyszło. Rzucili się na jednego z największych w kraju dystrybutorów jak hieny, a ten nie tylko przetrwał atak, ale zaczął się powoli podnosić. Niespotykana historia, która nie przebija się do mediów mainstreamowych piękny przykład siły przedsiębiorczości. Z resztą, szarego Kowalskiego to nie interesuje, pewnie większość nawet by nie zrozumiała, w czym rzecz, a szkoda, bo od takich firm jak Action zależy przyszłość branży IT.