Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Afera GetBack. Byli członkowie zarządu pod lupą KNF

22
Podziel się:

Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła z urzędu postępowania administracyjne dotyczące nałożenia kar pieniężnych na sześciu byłych członków zarządu oraz sześciu byłych i obecnych członków rady nadzorczej GetBack.

Komisja Nadzoru Finansowego bierze na celownik byłych członków zarządu GetBack
Komisja Nadzoru Finansowego bierze na celownik byłych członków zarządu GetBack (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)

"Wszczęcie postępowań jest konsekwencją wielokrotnego naruszenia przez GetBack obowiązków informacyjnych, wskazanych w decyzji KNF z 17 grudnia 2019 r. nakładającej na spółkę karę pieniężną w wysokości 500 tysięcy zł. Wszystkie naruszenia zostały przez KNF uznane za rażące" - czytamy w komunikacie.

Komisja nałożyła na GetBack w restrukturyzacji karę pieniężną w związku naruszeniem ustawy o ofercie w zakresie nienależytego sporządzenia m.in. raportów kwartalnych i półrocznych. Mowa tu przede wszystkim o trzech pierwszych kwartałach 2017 roku.

KNF zarzuciła również GetBackowi brak publikacji raportu rocznego za 2017 rok oraz skonsolidowanego raportu kwartalnego za I kwartał 2018 roku.

Zobacz także: Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

"Członkowie zarządów oraz rad nadzorczych emitentów powinni być świadomi rangi odpowiedzialności, jaka na nich ciąży w związku z pełnieniem funkcji oraz nieuchronności sankcji administracyjnych w przypadku niewywiązania się z obowiązków" - czytamy w komunikacie KNF.

"Bieżący komunikat ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność przestrzegania reguł uczciwego obrotu oraz podkreślenie okoliczności, że za prawidłowe wypełnianie obowiązków informacyjnych odpowiedzialne są osoby sprawujące funkcje w zarządzie, a członkowie rady nadzorczej za nadzór w tym zakresie" - czytamy dalej.

W ocenie KNF, przekazanie do publicznej wiadomości informacji o wszczęciu postępowań umożliwi poinformowanie szerokiego kręgu odbiorców, w tym w szczególności inwestorów, o podejmowanych przez organ nadzoru działaniach, również tych mających na celu przeciwdziałanie naruszeniu prawa.

Informacja ta nabiera szczególnego znaczenia w kontekście sytuacji faktyczno-prawnej spółki, wobec której zatwierdzono układ z wierzycielami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(22)
mirek
4 lata temu
dopiero teraz? co się stało?
FC
4 lata temu
500tys kary dla spółki? To żart ma być? Kakie pieniądze to zarząd miesięcznie tam zarabiał. Afera trzykrotnie większa niż Amber Gold a wszystko ludzie kulawego. Brawo.
Kaszub
4 lata temu
Co z urzędnikami KNF którzy na to pozwolili ?
sahara
4 lata temu
PO złodzieje do więzienia i zabrać majątek i oddać narodowi polskiemu. Brawo PiS, brawo pan Ziobro
PRAWDA
4 lata temu
KNF powinien wziąć jeszcze pod lupę KNF
...
Następna strona