Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
03.03.2020 16:06

Afera GetBack. Byli członkowie zarządu pod lupą KNF

Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła z urzędu postępowania administracyjne dotyczące nałożenia kar pieniężnych na sześciu byłych członków zarządu oraz sześciu byłych i obecnych członków rady nadzorczej GetBack.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Komisja Nadzoru Finansowego bierze na celownik byłych członków zarządu GetBack (Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)

"Wszczęcie postępowań jest konsekwencją wielokrotnego naruszenia przez GetBack obowiązków informacyjnych, wskazanych w decyzji KNF z 17 grudnia 2019 r. nakładającej na spółkę karę pieniężną w wysokości 500 tysięcy zł. Wszystkie naruszenia zostały przez KNF uznane za rażące" - czytamy w komunikacie.

Komisja nałożyła na GetBack w restrukturyzacji karę pieniężną w związku naruszeniem ustawy o ofercie w zakresie nienależytego sporządzenia m.in. raportów kwartalnych i półrocznych. Mowa tu przede wszystkim o trzech pierwszych kwartałach 2017 roku.

KNF zarzuciła również GetBackowi brak publikacji raportu rocznego za 2017 rok oraz skonsolidowanego raportu kwartalnego za I kwartał 2018 roku.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

"Członkowie zarządów oraz rad nadzorczych emitentów powinni być świadomi rangi odpowiedzialności, jaka na nich ciąży w związku z pełnieniem funkcji oraz nieuchronności sankcji administracyjnych w przypadku niewywiązania się z obowiązków" - czytamy w komunikacie KNF.

Afera GetBack. NIK krytykuje instytucje państwa: "Nie zapewniły ochrony"
Afera GetBack. NIK krytykuje instytucje państwa: "Nie zapewniły ochrony"

"Bieżący komunikat ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność przestrzegania reguł uczciwego obrotu oraz podkreślenie okoliczności, że za prawidłowe wypełnianie obowiązków informacyjnych odpowiedzialne są osoby sprawujące funkcje w zarządzie, a członkowie rady nadzorczej za nadzór w tym zakresie" - czytamy dalej.

W ocenie KNF, przekazanie do publicznej wiadomości informacji o wszczęciu postępowań umożliwi poinformowanie szerokiego kręgu odbiorców, w tym w szczególności inwestorów, o podejmowanych przez organ nadzoru działaniach, również tych mających na celu przeciwdziałanie naruszeniu prawa.

Afera GetBack. Twórca spółki twierdzi, że był współpracownikiem CBA

Informacja ta nabiera szczególnego znaczenia w kontekście sytuacji faktyczno-prawnej spółki, wobec której zatwierdzono układ z wierzycielami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-03-2020

tylko lodzieje ze SKOKOW(Bierecki) nie odpowia za swoje zlodziejstwo, bo przynalezy do mafii Kaczynskiego

03-03-2020

MarmarTo nie firma tylko zarząd z prezesem złodziejem powinni zapłacic z własnej kieszeni

03-03-2020

alibabaTo nie firma tylko banda złodziei ,powinni zwrócić ludziom pieniądze które wyłudzili szantażem

Rozwiń komentarze (22)