Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Agora oczekuje na decyzję UOKiK ws. przejęcia Eurozet po wakacjach

0
Podziel się

Agora oczekuje decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad Eurozet po tegorocznych wakacjach, poinformowała członek zarządu Agory Anna Kryńska-Godlewska.

Agora oczekuje na decyzję UOKiK ws. przejęcia Eurozet po wakacjach
bEgMTBEB

"Oczekujemy na decyzję UOKiK po wakacjach, nie wcześniej. Nie widzimy na razie przesłanek do zmiany chęci zakupu dalszych udziałów" - powiedziała Kryńska-Godlewska podczas wideokonferencji.

Pod koniec października ub.r. Agora złożyła wniosek do UOKiK w sprawie przejęcia kontroli nad Eurozet.

W połowie września Agora poinformowała, że wraz z SFS Ventures s.r.o. (jako kupujący) oraz Czech Radio Center a.s. (CRC) (sprzedawca) dokonała ustalenia ostatecznej ceny sprzedaży nabytych udziałów w Eurozet, zgodnie z postanowieniami przedwstępnej umowy sprzedaży udziałów w kapitale zakładowym Eurozet. Ostateczna cena sprzedaży 400 udziałów (tj. 40% kapitału) Eurozet wyniosła w wyniku zastosowania mechanizmu korekty ceny 130,67 mln zł.

bEgMTBED

Następnie Agora podjęła uchwałę o zamiarze wykonania opcji kupna wszystkich udziałów w kapitale zakładowym spółki Eurozet posiadanych przez SFS Ventures zgodnie z postanowieniami umowy wspólników.

Agora S.A. jest spółką stojącą na czele grupy kapitałowej Agora (Grupa Agora), której podstawowym przedmiotem działalności jest działalność prasowa i wydawnicza, działalność radiowa oraz sprzedaż reklam. Grupa Agora angażuje się również m.in. w projekty z zakresu koprodukcji i produkcji filmowej, jest obecna w segmencie kin oraz w segmencie reklamy zewnętrznej.

Grupa Eurozet jest grupą mediową zajmującą się głównie działalnością radiową, a także tworzeniem i zarządzaniem serwisami internetowymi.

bEgMTBFe
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)