Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Akcjonariusze SoftBlue zdecydowali o emisji do 46,8 mln akcji za ponad 10 mln zł

0
Podziel się

Warszawa, 24.12.2020 (ISBnews) - Nadzwyczajne walne zgromadzenie SoftBlue podjęło uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki poprzez emisję do 46 801 250 akcji serii F z zachowaniem prawa poboru dla wszystkich osób będących akcjonariuszami na dzień 11 stycznia 2021 r., podała spółka. Publiczna emisja akcji rozpocznie się w styczniu 2021, a jej celem jest pozyskanie od inwestorów ponad 10 mln zł.

Akcjonariusze SoftBlue zdecydowali o emisji do 46,8 mln akcji za ponad 10 mln zł
bDIfxWRN

Środki z emisji zostaną przeznaczone na rozwój oferty IoT, w tym systemu zarządzania produkcją i energią - Autonomous Data Controler, poinformowano.

Podwyższenie kapitału zakładowego SoftBlue nastąpi w drodze emisji nie więcej niż 46 801 250 akcji na okaziciela serii F o wartości nominalnej 0,10 zł. Cena emisyjna nowych akcji serii F została ustalona na 0,22 zł za jedną akcję.

"Koncentrujemy się na wzmocnieniu oferty SoftBlue dedykowanej przedsiębiorstwom i zakładom przemysłowym. Rozwijamy projekty, których celem jest podniesienie efektywności oraz oszczędności odbiorców naszych rozwiązań. Środki na rozwój naszej oferty, w tym systemu Autonomous Data Controler, chcemy aby pochodziły z publicznej emisji akcji SoftBlue. Dzień prawa poboru został ustalony na dzień 11 stycznia 2021 roku. Jedno prawo poboru będzie uprawniać do objęcia 1 akcji serii F" - powiedział prezes Michał Kierul, cytowany w komunikacie.

bDIfxWRP

SoftBlue intensyfikuje działania związane z dywersyfikacją swojej działalności. W lipcu br. firma przejęła część udziałów w InventionMed, firmie technologicznej działającej z branży medycznej. Aktualnie SoftBlue rozwija się w branży telekomunikacyjnej. W połowie grudnia br. spółka, za 0,5 mln zł, sfinalizowało transakcję zakupu zorganizowanej części przedsiębiorstwa easyCALL.pl. Tym samym SoftBlue nabyło prawa do całości biznesu warszawskiej firmy telekomunikacyjnej, która jest partnerem biznesowym takich marek jak Orange czy Netia, podano też w materiale.

"easyCALL.pl posiada cenne doświadczenie biznesowe i stabilną pozycję na rynku. Ufam, że przejęcie tego biznesu da SoftBlue nie tylko nowe pole do dalszego rozwoju produktowego, ale i wzmocni wartość rynkową naszej spółki" - dodał prezes.

SoftBlue powstało w 2003 roku w Bydgoszczy. Firma komercjalizuje badania naukowe oraz prowadzi działania doradcze dla instytucji publicznych i biznesu, a także projekty dedykowane systemom IT. Spółka posiada grono ekspertów, dzięki którym uruchomiony został własny Dział Badań i Rozwoju, skupiający się na trzech głównych obszarach: biotechnologii, teleinformatyce oraz programowaniu. SoftBlue jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej (European Space Agency). Od 2015 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.

bDIfxWSq
media
telekomunikacja
Źródło:
KOMENTARZE
(0)