Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Akcjonariusze Ursusa zdecydują 27 VIII m.in. o dalszym istnieniu spółki

0
Podziel się:

Akcjonariusze Ursusa w restrukturyzacji zdecydują podczas zwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 27 sierpnia m.in. o dalszym istnieniu spółki oraz o pokryciu straty netto za 2019 r., w wysokości 74,61 mln zł, z zysków z lat przyszłych, podano w projektach uchwał.

Akcjonariusze Ursusa zdecydują 27 VIII m.in. o dalszym istnieniu spółki
bECuNfvp

"Zwyczajne Walne Zgromadzenie Ursus S.A. w restrukturyzacji, na podstawie art. 397 Kodeksu spółek handlowych, po zapoznaniu się ze sporządzonym przez zarząd bilansem, który na dzień 31 grudnia 2019 roku wykazuje stratę przewyższającą sumę kapitałów zapasowego i rezerwowych oraz jedną trzecią kapitału zakładowego, oraz wnioskiem zarządu spółki z dnia 28 lipca 2020 roku, uchwala co następuje: zwyczajne walne zgromadzenie Ursus S.A. w restrukturyzacji postanawia o dalszym istnieniu spółki" - czytamy w projekcie.

Według projektów, akcjonariusze mają także postanowić "pokryć stratę netto za rok 2019 w wysokości 74 606 tys. zł z zysków z lat przyszłych".

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r.

bECuNfvS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)