Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

ALDI planuje trzykrotnie zwiększyć liczbę otwarć sklepów w Polsce do końca 2022

1
Podziel się:

Sieć ALDI po przejściowym wstrzymaniu otwarć nowych sklepów z powodu pandemii koronawirusa szuka nowych działek pod inwestycje w Polsce i chce zwiększyć liczbę otwieranych sklepów nawet trzykrotnie do końca 2022 roku, podała firma. Pod swoje inwestycje ALDI szuka działek i lokali o minimalnej powierzchni 800 m2.

ALDI planuje trzykrotnie zwiększyć liczbę otwarć sklepów w Polsce do końca 2022
(NurPhoto via Getty Images)

ALDI aktualnie posiada w Polsce 141 sklepów. W minionym roku otwartych zostało 6, zaś od stycznia sieć otworzyła 4 nowe sklepy.

"Mamy ambitne plany rozwoju sieci na najbliższe lata, w ramach których do końca 2022 roku chcemy potroić liczbę otwieranych sklepów. Oczywiście, jest to uzależnione od wielu zmiennych i dajemy sobie prawo do bieżącej aktualizacji. Jak pokazują wydarzenia ostatnich miesięcy na świecie, sytuacja może dynamicznie zmieniać się, ale to jest cel, do którego dążymy. Minione dziesięciolecie stworzyło [...] podwaliny do tego kroku, jesteśmy gotowi do przejęcia nowych obiektów czy działek pod budowę - powiedział CEO ALDI w Polsce Oktawian Torchała, cytowany w komunikacie.

Dotychczas ALDI szukało działek lub nieruchomości w miastach południowej, centralnej i zachodniej Polski. Dzięki nowym, regionalnym biurom ekspansji w 8 miastach Polski, od początku 2020 r. swoją ekspansję prowadzi praktycznie na terenie całej Polski.

Głównym założeniem sieci na 2019 rok było wdrożenie nowej strategii komunikacyjnej oraz systematyczny i długofalowy rozwój w oparciu o precyzyjnie dobierane lokalizacje, podkreślono w materiale.

Proces wdrożenia nowej strategii poprzedzony był cyklem przebudów i modernizacji wszystkich sklepów w całej Polsce. W okresie od stycznia do lipca 2018 roku przebudowano niemal 70 marketów. Sieć wkroczyła w kolejny etap działalności, podkreślając swoją tożsamość sprzedażową i marketingową, a przede wszystkim zmieniając komunikację kierowaną do klientów i przygotowując ich na nowe otwarcia sklepów w całej Polsce.

"Wewnętrzne badania firmy pokazują, że zmiana formatu ALDI została zauważona i dobrze oceniona przez 97% klientów, którzy chętniej wybierają sklep ALDI na codzienne zakupy. Przed wybuchem pandemii koronawirusa zwiększona była częstotliwość odwiedzin w sklepach, klienci częściej polecali też swoje ulubione produkty z oferty ALDI kolejnym osobom. Planowane inwestycje mają ułatwić klientom dostęp do oferty ALDI" - powiedział Torchała.

ALDI to międzynarodowa sieć dyskontów posiadająca głównie na zachodzie i południu Polski 141 sklepów i zatrudniająca niemal 3 tys. pracowników. Jest jedną z wiodących firm handlowych w Europie, a według raportu Global Powers of Retailing 2019 firmy Deloitte utrzymuje też swoją pozycję jednego z 10 największych detalistów na świecie.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Marek
2 lata temu
Pod względem jakości produktów zwłaszcza odzieży, to gorszy sklep od Lidla.