Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amica miała 114,19 mln zł zysku netto, 152 mln zł zysku EBIT w 2018 r.

1
Podziel się:

Amica odnotowała 114,19 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 151,11 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Amica miała 114,19 mln zł zysku netto, 152 mln zł zysku EBIT w 2018 r.

We wcześniejszym raporcie spółka szacowała, że jej skonsolidowany zysk netto wyniósł 136,61 mln zł w 2018 r..

Zysk operacyjny wyniósł 152 mln zł wobec 143,52 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 927,64 mln zł w 2018 r. wobec 2 654,43 mln zł rok wcześniej.

"W roku 2018 koncentrowaliśmy się także na integracji z Grupą Amica spółek angielskiej i francuskiej. Jestem przekonany, że już w najbliższym czasie będziemy obserwowali ich szybki rozwój i wzrost zysków. Amica przygotowuje się także do dalszych akwizycji; będziemy o nich informować, gdy będą zrealizowane. W roku 2018 udało się nam także zatrzymać wzrost kosztów produkcji zarówno w zakresie materiałów i komponentów, jak i kosztów pracy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że czynniki te są jednak bardzo wrażliwe i podlegają wahaniom. Dlatego jesteśmy zdeterminowani w działaniach mających na celu zwiększanie efektywności produkcji poprzez digitalizację i lepszą organizację pracy. Opisane wyżej działania sprawiły, że osiągnięte wyniki finansowe możemy uznać za satysfakcjonujące. Kilkunastoprocentowy wzrost sprzedaży i zysków pozwala nam na dalsze inwestycje i umocnienie się na rynkach międzynarodowych" - napisał prezes Jacek Rutkowski w liście do akcjonariuszy.

"Jestem przekonany, że rok 2019 pozwoli wzmocnić pozycję Grupy Amica, a nasze nowe urządzenia znajdą wielu zadowolonych klientów na wszystkich rynkach, na których jesteśmy obecni" - dodał prezes.

Wiceprezes grupy Amica ds. finansowych Wojciech Kocikowski powiedział, że w wymagającym otoczeniu i przy rosnącej presji kosztowej spółka wypracowała satysfakcjonujące rezultaty, realizując jednocześnie zapowiedziane cele.

"W ramach inicjatyw optymalizacyjnych niezwykle ważny jest automatyczny magazyn wysokiego składowania wraz z nowym centrum logistycznym przy fabryce kuchni we Wronkach, który przekroczył nasze oczekiwania co do generowanych oszczędności. Szczególnie cieszy nas odbudowa rentowności w IV kwartale. Pozwala ona z optymizmem patrzeć na obecny rok, w którym nadal widzimy jednak wiele wyzwań" - powiedział Kocikowski, cytowany w osobnym komunikacie.

"Utrzymujemy stabilne, bezpieczne wskaźniki płynności i zadłużenia. Co ważne, operacyjny cash flow zwiększył się w roku 2018 do 145 mln zł, a na koniec grudnia - pomimo m.in. wypłacenia ponad 23 mln zł dywidendy za rok 2017, przeprowadzenia skupu akcji własnych za 30 mln zł oraz poniesienia około 90 mln zł nakładów inwestycyjnych (CAPEX) - posiadaliśmy 76,6 mln zł gotówki. Zdrowy bilans i pomyślne perspektywy pozwalają nam na wypłacenie wyższej dywidendy niż w roku ubiegłym" - dodał Kocikowski.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2018 r. wyniósł 125,47 mln zł wobec 148,71 mln zł zysku rok wcześniej.

Amica jest producentem sprzętu AGD, notowanym na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Płaca
3 lata temu
A powiedzcie ile ludzie na produkcji zarabiaja?