Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Antybohater świata kryptowalut. "Zbudował świetny wizerunek"

Sam Bankman-Fried, główna postać stojąca za upadkiem giełdy kryptowalut FTX, nie był postacią znikąd. Dobre wykształcenie, doświadczenie z branży inwestycji, inteligencka rodzina. Jak mogło zatem dojść do afery, która zdemoluje rynek kryptowalut? - Panowanie nad przepływami finansowymi na takim poziomie - facet na pewno znał się na rzeczy. Pytanie, czy wystarczająco, żeby od pewnego momentu panować nad tą machiną, gdy się rozpędziła. Miejmy świadomość skomplikowania tej struktury. W pewnym momencie w grę wchodziło tam ponad 100 różnych spółek zarejestrowanych w różnych krajach przy bardzo małym zespole FTX - mówił w programie "Money.pl" Maciej Binkowski, detektyw gospodarczy, autor bloga o przestępczości gospodarczej "Białe Kołnierzyki".

Tagi:
kryptowaluty, giełda, inwestycje
0
0
7
Podziel się
Komentarze (7)
zobacz więcej komentarzy (7)
KOMENTARZE
(7)
Lord Vader
2 tyg. temu
Kryptowaluty powstały tylko po to żeby wykorzystując naiwnych przewalić górę kasy.
Xudurhr
2 tyg. temu
Krypto to zwykła piramida. I się skończyła bo nikt w to już nie inwestuje a na dywidendy trzeba pieniędzy. No i koniec kolejnego amber golda.
Lobo
3 tyg. temu
Kto daje się nabrać jakimś cwaniakom w brudnym t-szercie z fryzura afro. A gdzie służby, które powinny w zarodku niszczyć wszelkie piramidy w tym kryptowaluty. Pieniądze są jedne, te emitowane przez banki narodowe, a wszelkie próby obrotu nielegalnymi pieniędzmi powinny być karane.
Cayt London
3 tyg. temu
Oczywiscie wyznania handlowego narodowosci prawniczej
Mirafal
3 tyg. temu
Dopóki jest chciwość, dopóty będą tacy. A chciwość będzie jeszcze przez jakiś czas. Mniej więcej do końca świata :D