Trwa ładowanie...
bDSagFgB

Notowania

Inwestycje – Wszystkie wiadomości

19
08.04.2021 17:50

GOSPODARKA
 / 
Nie tylko magazyny Amazona. Polska w czołówce odbiorców chińskich inwestycji

Polska była w 2020 roku jednym z głównych odbiorców chińskich inwestycji w UE, a ich wartość mogła wynieść 1 mld dolarów - ocenia Polski Instytut Ekonomiczny. Za tym zawrotnym wynikiem stoją dwie inwestycje.

26
08.04.2021 13:05

GOSPODARKA
 / 
Ceny mieszkań. Ile metrów kupimy za przeciętną pensję?

Tani kredyt sprawia, że kupno mieszkania na wynajem wciąż może być bardziej opłacalne niż inne, bezpieczne inwestycyje. Natomiast zła wiadomość dla wszystkich marzących o własnym lokum jest taka, że za przeciętne wynagrodzenie można kupić coraz mniej - w Warszawie już niecałe 0,7 m. kw. mieszkania.

100
05.04.2021 9:18

INWESTYCJE
 / 
Południowa Obwodnica Warszawy. Coraz bliżej ukończenia ursynowskiego odcinka

Wykonawca kończy budowę ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy. Zaawansowanie prac to już około 90 proc. – poinformowała rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska.

59
04.04.2021 14:28

LINIE KOLEJOWE
 / 
Przetargi na kolei. Zaktualizowano plan

PKP Polskie Linie Kolejowe przedstawiły zaktualizowany plan przetargów. Zadania są podzielone na kwartały i mają wskazaną orientacyjną wartość

25
03.04.2021 10:34

INWESTYCJE
 / 
Morawiecki pragnie inwestycji. Eksperci: dołączylibyśmy do czołówki UE

Realizacja zapisanego w Krajowym Planie Odbudowy wzrostu stopy inwestycji do 25 proc. PKB w 2030 r. oznaczałaby, że Polska przeskoczy w UE z grupy 5 krajów o najniższych inwestycjach do czołowej piątki. Podniesienie stopy Morawiecki zapowiada już od 5 lat - bez efektu.

bDSagFgD
8
31.03.2021 12:43

INWESTYCJE
 / 
Fotowoltaika. Większość właścicieli domów planuje zamontować u siebie panele

Aż 67 proc. właścicieli domów jednorodzinnych planuje inwestycje w energię słoneczną w ciągu najbliższych trzech lat ze względu na przyszłe oszczędności finansowe - wynika z raportu Sunday Polska. Czy to zapowiedź rewolucji?

8
30.03.2021 15:35

EKOLOGIA
 / 
Banki zmieniają kurs. "Takie inwestycje mają kłopot z uzyskaniem finansowania"

- Nie ma lepszego momentu na rozpoczęcie projektów ekologicznych niż teraz. Dlaczego? Bo jest już bardzo późno - powiedziała w programie "Newsroom WP” Joanna Erdman, wiceprezes ING Banku Śląskiego. – Jesteśmy już blisko momentu, gdy wyciągnięcie jednego klocka spowoduje zawalenie całej wieży. To właśnie epidemia jest katalizatorem wielu zmian. Pokazuje, co się dzieje, gdy zostanie zaburzona harmonia miedzy człowiekiem a otaczającym go ekosystemem. Bank jest organizacją technologiczną, nie szkodzimy środowisku jak zakłady produkcyjne czy przemysł. Możemy natomiast wspierać naszych klientów w ich projektach, które służą środowisku i nie wspierać tych inwestycji, które mają za dużo koloru brunatnego. W tym sensie bierzemy udział w transformacji energetycznej rynku i mamy na nią duży wpływ. W sposób odpowiedzialny informujemy o tym naszych klientów.

61
30.03.2021 14:52

WALUTY
 / 
PLN duszony trzecią falą koronawirusa. Polski złoty najtańszy od 12 lat

Na rynkach walutowych trwa przecena polskiego złotego. Notowania wobec euro są na poziomie najniższym od 12 lat, a bariera ta może zostać jeszcze przełamana. Analityk PKO BP mówi money.pl co dalej z PLN.

11
30.03.2021 13:45

OCENA ŚRODOWISKOWA
 / 
Ekolodzy mogą odetchnąć. Kontrowersyjna poprawka przepadła w Sejmie

Błąd Senatu naprawiony - poinformowała Małgorzata Tracz z Klubu Zieloni. Chodzi o poprawkę blokującą udział NGO w postępowaniach administracyjnych, którą senatorowie opozycji mieli przegłosować "przez pomyłkę". W Sejmie udało się okręcić sprawę.

bDSagFgJ
93
29.03.2021 10:28

KORONAWIRUS URZĘDY
 / 
Gospodarka. Ogromne opóźnienia w urzędach. Winna pandemia

Na podłączenie prądu czeka się teraz nawet 18 miesięcy, a gazu – 29. Bezczynność urzędników pogrąża całą gospodarkę. Sądy nakazują urzędom przeorganizowanie pracy.

8
24.03.2021 10:23

OZE
 / 
PGE przekształci górnicze regiony. Zainwestuje 7 miliardów złotych

- Mamy bardzo konkretne plany na rozwój, w szczególności terenów pokopalnianych, które dysponują ogromnym potencjałem do rozwoju energetyki wiatrowej i fotowoltaiki - zapowiedział prezes PGE Wojciech Dąbrowski.

22.03.2021 9:45

INWESTYCJE
 / 
Zarobić na przedsprzedaży. Inwestycje w zagraniczne IPO

Debiut spółki na giełdzie to w Polsce święto – w USA codzienność. Dlatego krajowi inwestorzy szukają możliwości wzięcia udziału w zachodnich IPO. Do tej pory było to trudne lub wręcz niemożliwe. Teraz pojawiła się w naszym kraju platforma, która daje szansę na uszczknięcie kawałka tortu, jakim są debiuty spółek znanych na całym świecie.

12
17.03.2021 9:01

AUTA ELEKTRYCZNE
 / 
Wielka inwestycja Volkswagena w Polsce? Nic nie jest wykluczone

Dalsze inwestycje Volkswagena w Polsce nie są wykluczone. I mowa o nie byle czym, bo o zakładzie produkującym baterie do aut elektrycznych. Niemiecki koncern motoryzacyjny zapowiedział, że chce mieć takich sześć w Europie. Lokalizacja czterech nie została jeszcze ujawniona.

bDSagFgK
39
16.03.2021 14:42

PRZEJĘCIE
 / 
Netto przejęło Tesco. Transakcja zamknięta

Netto sfinalizowało transakcję przejęcia Tesco w Polsce, po pozytywnej decyzji wydanej przez UOKiK. Przejmie 301 sklepów i dwa centra dystrybucyjne.

14
16.03.2021 12:14

MIESZKANIE
 / 
Nowy Ład wprowadzi bon mieszkaniowy? Ekspert chwali inicjatywę rządu

Bon mieszkaniowy to ma być jeden z pomysłów, który rząd zamierza przedstawić w ramach Nowego Ładu. Co na to branża? - Każda inicjatywa, która ma za zadanie wspierać mieszkalnictwo, jest dobra - mówi Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w Cordia Polska i prezes zarządu Polnord. Jego zdaniem w Polsce wciąż jest za mało mieszkań i trzeba robić wszystko, by ta liczba się zwiększała. Gość programu "Money. To się liczy" zwraca jednak uwagę, że wszelkie programy mieszkaniowe muszą trwać dłużej niż "część jednej kadencji". - Jeśli nie będzie poparcia całej sceny politycznej, to za 2-3 lata każdy program zostanie zlikwidowany. A wtedy cała para pójdzie w gwizdek. Kluczem jest, by tego typu projekty były realizowane w perspektywie długookresowej - tłumaczy dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w Cordia Polska i prezes zarządu Polnord.

5
16.03.2021 10:17

INWESTYCJE
 / 
Bitpanda jednorożcem. Fintech, który ma centrum technologiczne w Krakowie, osiągnął wycenę 1,2 mld dolarów

Platforma inwestycyjna pozyskała 170 mln dolarów, zamykając jedną z największych rund finansowania w Europie, dowiedział się portal money.pl. Bitpanda rozwija w Krakowie Centrum Innowacji i Technologii. Planuje zainwestować 10 mln euro i zatrudnić 300 specjalistów IT.

29
15.03.2021 14:36

GOSPODARKA
 / 
Dawid Podsiadło inwestuje w nową branżę. Dołączy do Marcina Gortata

Dawid Podsiadło wkracza w nowy biznes. Jeden z najbardziej znanych artystów w Polsce postanowił zainwestować w Polską Ligę Esportową. Nie wiadomo jednak, ile pieniędzy muzyk zainwestował w projekt.

7
15.03.2021 13:02

OSZCZĘDNOŚCI
 / 
Zbiornik na deszczówkę. Czy warto inwestować?

Zbiornik na deszczówkę to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie oszczędność i ekologię. Podpowiadamy, w jaki sposób inwestycja może wpłynąć na nasze życie.