Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
02.08.2019 14:12

Anwim nie wyklucza wejścia na rynek importu paliw, nie planuje e-ładowarek

Warszawa, 02.08.2019 (ISBnews) - Anwim, który obecnie 100% paliwa kupuje od krajowych producentów bądź importerów, nie wyklucza samodzielnego wejścia na rynek importu paliw płynnych, poinformował ISBnews prezes Rafał Pietrasina. Spółka nie planuje natomiast uruchamiania ładowarek dla samochodów elektrycznych na stacjach sieci Moya.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Będziemy się przyglądali możliwości rozpoczęcia samodzielnego importu paliw, nie jest wykluczone, że takie rozwiązanie będzie przez nas brane pod uwagę" - zapowiedział Pietrasina w rozmowie z ISBnews.

Spółka nie planuje natomiast na razie na stacjach Moya instalować ładowarek do samochodów elektrycznych.

"Patrząc na liczbę samochodów elektrycznych na polskich drogach, a także biorąc pod uwagę lokalizację naszych stacji, głównie poza największymi miastami, skupiamy się na rozwoju naszego kluczowego biznesu. Oczywiście obserwujemy ten rynek z uwagą, ale naszym zdaniem na dzisiaj są to bardziej działania wizerunkowe niż biznesowe i nie planujemy się w nie angażować" - powiedział.

Zastrzegł przy tym, że w planach do 2023 roku Anwim nie przewiduje montażu ładowarek na stacjach Moya, ale jeżeli w tym czasie nastąpi gwałtowny boom w rozwoju elektromobilności, ta sytuacja może ulec zmianie.

"Zaletą naszej firmy jest to, że jesteśmy elastyczni i w bardzo szybkim tempie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku. Jeżeli taka luka na rynku się pojawi, na pewno będziemy starać się ją wypełnić" - podsumował.

Spółka Anwim od 2009 roku zarządza niezależną siecią stacji paliw pod marką Moya, która na koniec 2018 r. liczyła 202 placówki i była szóstą największą siecią stacji paliw w Polsce. Plan na 2019 rok zakłada powiększenie sieci do 250 placówek, a do 2023 r. - do 350 obiektów.

Piotr Apanowicz

Tagi: handel detaliczny, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz