Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Anwim: Zbigniew Łapiński prezesem zarządu spółki zależnej Esppol Trade

0
Podziel się

Rada nadzorcza grupy kapitałowej Anwim powołała Zbigniewa Łapińskiego na stanowisko prezesa spółki Esppol Trade, która w Grupie Anwim zajmuje się importem paliw. W skład zarządu Esppol Trade wchodzą także Rafał Pietrasina oraz Artur Krzyk.

Anwim: Zbigniew Łapiński prezesem zarządu spółki zależnej Esppol Trade
bEqiYKoR

Zbigniew Łapiński jednocześnie pełni rolę członka zarządu w spółce Anwim, gdzie odpowiada za zaopatrzenie, logistykę oraz obsługę klientów kluczowych. Z branżą paliwową związany jest od 1996 roku. Od 1999 r. zatrudniony jest w firmie Anwim. Od roku 2002 nieprzerwanie pełni funkcję członka zarządu spółki, podkreślono.

"Spółka Esppol Trade, wchodząca w skład grupy kapitałowej Anwim, została powołana do życia w 2019 r. 22 stycznia 2020 r. otrzymała koncesje na obrót paliwami (OPC) oraz na obrót paliwami z zagranicą (OPZ). Tym samym Esppol Trade od 1 lutego 2020 r. rozpoczął działalność operacyjną w zakresie handlu międzynarodowego paliwami. Podstawowym celem działalności Esppol Trade jest zapewnienie dywersyfikacji oraz poprawa ekonomii zaopatrzenia szybko rozwijającej się sieci stacji paliw Moya w Polsce, wyjaśniono.

Właścicielem Esppol Trade jest Anwim, jedna z największych niezależnych firm sektora paliwowego w Polsce.

bEqiYKoT

Spółka Anwim od 2009 roku zarządza niezależną siecią stacji paliw pod marką Moya, która na koniec 2019 r. liczyła 240 placówek i była szóstą największą siecią stacji paliw w Polsce. Plany zakładają powiększenie sieci do 350 obiektów do 2023 r.

bEqiYKpu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)