Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
22.08.2019 14:14

Aplisens przewiduje buy-back o wartości do 11 mln zł w IV kwartale 2019

Aplisens zakłada przeprowadzenie skupu akcji własnych o łącznej wartości do 11 mln zł w II półroczu 2019 roku, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zapewne zostanie od przeprowadzony w IV kwartale 2019 roku" - zapowiedział prezes spółki Adam Żurawski na konferencji prasowej.

Jak wyjaśnił, kwota do 8 mln zł przeznaczona jest na zakup akcji własnych w celu ich umorzenia, a kolejne 3 mln zł z przeznaczeniem na system motywacyjny.

"W tym drugim przypadku, biorąc pod uwagę obecną cenę akcji, wydamy zapewne nieco mniej" - dodał.

Prezes zapowiedział również, że podobnie jak w poprzednich okresach, w I kwartale 2020 roku zostanie opublikowana nowa strategia spółki, obejmująca okres 2020-2022.

"Prace nad strategią ruszają zwykle na przełomie III i IV kwartału, zakładam, że tym razem będzie podobnie. Pewne wizje dalszego rozwoju już są, teraz trzeba je będzie jeszcze przełożyć na liczby" - podsumował.

Aplisens jest producentem i dostawcą rozwiązań w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i przetwarzania ciśnienia, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu od energetyki po przemysł chemiczny, rafineryjny, farmaceutyczny czy spożywczy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r. Skonsolidowane przychody sięgnęły 105,71 mln zł w 2018 r.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz