Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Asbis: Przychody wzrosły wstępnie o ok. 29% r/r do ok. 343 mln USD w grudniu

0
Podziel się

Asbis Enterprises Plc wypracował w grudniu 2020 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 343 mln USD wobec 265 mln USD rok wcześniej, co oznacza wzrost o około 29%, podała spółka, prezentując wstępne dane szacunkowe.

Asbis: Przychody wzrosły wstępnie o ok. 29% r/r do ok. 343 mln USD w grudniu
bDKjgLBx

"Grudzień 2020 r. przekroczył nasze oczekiwania i był najlepszym miesiącem sprzedaży w całej naszej historii. Tym samym pobiliśmy rekord sprzed miesiąca, kiedy to nasze przychody wyniosły 302 mln USD. Cały 2020 rok będzie również rekordowy pod względem zarówno przychodów, jak i zysków. Teraz koncentrujemy się już na 2021 r., który rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Asbis wykorzystuje swoje główne atuty i buduje nowe fundamenty na przyszłość. W 2021 rok weszliśmy silniejsi niż kiedykolwiek i planujemy kontynuować nasz sukces. Nie zwalniamy tempa, wręcz przeciwnie, jesteśmy gotowi do dalszego, dynamicznego rozwoju naszej sprzedaży" - powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Asbis Enterprises Plc Siergiej Kostevitch, cytowany w komunikacie.

"W grudniu wszystkie nasze linie produktowe odnotowały wysokie wzrosty sprzedaży. Produktami, które były największymi czynnikami wzrostu, były smartfony, procesory oraz akcesoria. W smartfonach najbardziej poszukiwana była seria iPhone 12, czyli najnowsze modele firmy Apple - bestsellery na rynkach, na których jesteśmy głównym dystrybutorem produktów tej firmy" - dodał Kostevitch.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 1,91 mld USD w 2019 r.

bDKjgLCa
media
telekomunikacja
Źródło:
KOMENTARZE
(0)