Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Asseco Data Systems wsparła Togo w cyberbezpieczeństwie kraju

0
Podziel się:

Republika Togijska przy współpracy z Asseco Data Systems powołała spółkę Cyber Defense Africa (CDA), która oferuje usługi CERT (Computer Emergency Response Team), podało Asseco. Główną misją spółki jest wsparcie jednostki CERT.tg, która odpowiada za ochronę togijskiej infrastruktury krytycznej, firm, administracji i obywateli przed zagrożeniami cybernetycznymi, podano także.

Asseco Data Systems wsparła Togo w cyberbezpieczeństwie kraju
bEDoUWBN

"Uruchomienie CERT.tg jest kluczowym etapem tworzenia pierwszej organizacji w Afryce, która łączy funkcję Ośrodka Monitorowania Bezpieczeństwa (ang. SOC - Security Operations Centre) i CERT-u, czyli Narodowego Centrum Bezpieczeństwa. Jednostka jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo krytycznej infrastruktury kraju, a także całodobowy monitoring zagrożeń ze strony cyberprzestępczości. CERT.tg oferuje również szereg usług dla przedsiębiorstw w obszarze związanym z bezpieczeństwem informacji, w tym audyty i analizy kryminalistyczne w zakresie przeciwdziałania przestępczości cybernetycznej, podano w komunikacie.

"CERT.tg uzupełnia istniejące Centrum Operacji Bezpieczeństwa (SOC) i ma za zadanie budować togijską wiedzę oraz odporność na cyberprzestępczość poprzez podnoszenie świadomości obywatelskiej na temat zagrożeń. Centrum koordynuje także współpracę z agencjami rządowymi oraz przedsiębiorstwami w celu zabezpieczenia ich działalności. CERT wprowadza Togo do społeczności globalnych partnerów zajmujących się bezpieczeństwem cybernetycznym w celu skutecznej identyfikacji i proaktywnego reagowania na pojawiające się zagrożenia" - powiedziała minister gospodarki cyfrowej i transformacji cyfrowej Togo Cina Lawson, cytowana w komunikacie..

"Współpraca z togijskim Ministerstwem Gospodarki Cyfrowej i Transformacji Cyfrowej to dla nas wyróżnienie oraz wyraz zaufania. Cieszymy się, że pomimo utrudnień spowodowanych pandemią COVID-19 udało się nam uruchomić CERT.tg zgodnie z założonym harmonogramem. Światowej klasy narzędzia, jakie udostępniliśmy naszemu partnerowi, pozwolą mu świadczyć usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa zgodnie z najlepszymi, międzynarodowymi standardami. Jest to jednak dopiero początek działań, celem nadrzędnym jest zapewnienie bezpieczeństwa cybernetycznego Togo i wsparcie w oferowaniu tych usług w Afryce Zachodniej" - powiedział dyrektor rynków zagranicznych Asseco Data Systems Paweł Hansdorfer, cytowany w komunikacie.

bEDoUWBP

Dzięki strategicznemu partnerstwu Ministerstwa Gospodarki Cyfrowej i Transformacji Cyfrowej Togo z Asseco Data Systems, CERT.tg będzie oferował także światowej klasy szkolenia m.in. z kryminalistyki i bezpieczeństwa operacyjnego. Sesje te będą kierowane do profesjonalistów IT oraz menedżerów systemów informatycznych w przedsiębiorstwach. CERT.tg oferuje również kursy i szkolenia dla urzędników państwowych oraz osób prywatnych, podano także.

Asseco Data Systems powstała w styczniu 2016 r. z połączenia kompetencji 6 spółek z Grupy Asseco (ADH-Soft, Centrum Komputerowe ZETO, Combidata Poland, Przedsiębiorstwo Informatyki ZETO Bydgoszcz, Unizeto Technologies, Zakład Usług Informatycznych OTAGO. Firma produkuje i rozwija oprogramowanie (m.in. dla sektora leasingowego i samorządów), dostarcza infrastrukturę informatyczną, szkolenia i systemy zarządzania kapitałem ludzkim, specjalizuje się też w usługach bezpieczeństwa i zaufania oraz komunikacji masowej. Współpracuje zarówno z biznesem, jak i jednostkami administracji publicznej.

bEDoUWCq
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)