Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atende przeniosło własność udziałów Atende Software na Custodia Capital Flix

0
Podziel się:

W związku z uiszczeniem przez Custodia Capital Flix ceny sprzedaży udziałów Atende Software, prawo własności udziałów przeszło na kupującego, podało Atende.

Atende przeniosło własność udziałów Atende Software na Custodia Capital Flix
bEEnjJfp

"Jednocześnie emitent wykonał ciążące na nim obowiązki wskazane w SPA [umowie sprzedaży], tj. powiadomił kupującego o uznaniu rachunku bankowego ceną sprzedaży, (ii) podpisał z kupującym protokół potwierdzający przejście własności udziałów oraz (iii) dokonał wraz z kupującym zawiadomienia Atende Software o przejściu prawa własności udziałów na kupującego" - czytamy w komunikacie.

Atende podało dziś rano, że zawarło z Custodia Capital Flix umowę sprzedaży 100% udziałów Atende Software za kwotę 52,5 mln zł. jak wówczas informowano, prawo własności udziałów przejdzie na kupującego wraz z zapłatą ceny sprzedaży, co ma nastąpić w dniu zawarcia umowy lub dnia następującego po dniu jej zawarcia.

Kupujący zobowiązał się, że Atende Software (ani jakikolwiek podmiot powiązany Atende Software) nie będzie prowadzić (przez okres 3 lat) działalności konkurencyjnej wobec Atende (oraz jego podmiotów powiązanych). Sprzedający zobowiązał się, że Atende (oraz jego podmioty powiązane) nie będą prowadzić (przez okres 3 lat) działalności konkurencyjnej wobec Atende Software, podano także.

bEEnjJfr

30 listopada 2020 r. Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy KRS wpisał do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego podział Atende Software poprzez wydzielenie do nowo zawiązanej Atende Industries spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa i przeniesienie części majątku Atende Software związanej z systemami informatycznymi dla energetyki (Smart Grid) na Atende Industries oraz pozostawienie pozostałej części majątku Atende Software, czyli działalności w sektorach dystrybucji treści multimedialnych w internecie i bezpieczeństwa IT w Atende Software, przypomniano także w materiale.

Atende dostarcza rozwiązania teleinformatyczne dla firm i instytucji. Specjalizuje się w trzech dziedzinach: sieci i bezpieczeństwa teleinformatycznego, wysokowydajnych systemów obliczeniowych oraz infrastruktury teleinformatycznej, szczególnie dla centrów danych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Atende sięgnęły 295,29 mln zł w 2019 r.

bEEnjJfS
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)