Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

AXA zniknie z Polski, Czech i ze Słowacji. Jest zgoda Komisji Europejskiej na przejęcie

67
Podziel się:

AXA zniknie z Polski, Czech i ze Słowacji - zgodę na przejęcie przez spółkę Uniqa wydała Komisja Europejska. Tym samym wkrótce zakończy się proces wychodzenia francuskiego ubezpieczyciela z wymienionych rynków krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

AXA w Polsce, Czechach i na Słowacji trafi w ręce Uniqi. Transakcja warta 1 mld euro
AXA w Polsce, Czechach i na Słowacji trafi w ręce Uniqi. Transakcja warta 1 mld euro (money.pl)
bELeqyyJ

Komisja Europejska udzieliła zgody na podstawie europejskiego rozporządzenia w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw. To oznacza, że już wkrótce zakończy się proces przejmowania aktywów AXA za przez spółkę Uniqa.

"Komisja uznała, że planowana koncentracja nie wzbudzi obaw o konkurencję ze względu na ograniczoną obecność zainteresowanych przedsiębiorstw, dużą liczbę konkurentów i/lub ścisłe ramy regulacyjne mające zastosowanie do działalności tych przedsiębiorstw" - podała Komisja w komunikacie.

O tym, że AXA chce opuścić rynki Europy Środkowo-Wschodniej było wiadomo od końca 2019 roku. Aktywami ubezpieczyciela w Polsce, Czechach i na Słowacji było zainteresowanych kilka przedsiębiorstw. Ostatecznie wyścig wygrała Uniqa, która proces przejmowania AXA zaczęła w lutym 2020 roku.

bELeqyyL
Zobacz także: Zobacz też: UOKiK walczy z oszustwami. "Minimalizujemy ryzyko"

Austriacki koncern Uniqa Österreich Versicherungen AG czekał tylko na zgodę Komisji Europejskiej, którą właśnie otrzymał. To oznacza, że wkrótce transakcja warta 1,002 mld euro dojdzie do skutku. Podana kwota jest równowartością 12,4-krotności zysku sprzedawanych firm w ubiegłym roku.

AXA w Czechach, Słowacji i Polsce prowadziła działalność w zakresie ubezpieczeń na życie, produktów emerytalnych i inwestycyjnych. Uniqa działa w branży ubezpieczeniowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELeqyzm
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(67)
xc
rok temu
a kto był i jest właścicielem Uniga?
esz
rok temu
axa to NAJGORSZA firemka a unika jest tuż przed nią.
bez odszkodow...
rok temu
będzie więcej uników w wypłatach odszkodowań - brawo :)
bELeqyzn
szkoda
rok temu
Porzadna firma, szkoda ze odchodza .
Koko
rok temu
Oszukali już tyle razy że są po prostu skończeni na naszym rynku!
...
Następna strona