Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
16.03.2020 08:28

Baltona zawiesiła działalność handl. i gastronom. w Polsce w zw. z koronawirusem

Zarząd Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego Baltona podjął decyzję o wstrzymaniu z dniem 15 marca 2020 r. działalności handlowej oraz gastronomicznej we wszystkich lokalizacjach w Polsce w normalnym trybie, tj. z zastrzeżeniem możliwości prowadzenia działalności w ograniczonym (dyżurnym) zakresie w wybranych lokalizacjach lotniskowych w razie zaistniałej potrzeby, podała spółka. Baltona rozważa w najbliższym czasie wstrzymanie działalności docelowo we wszystkich lokalizacjach oraz kanałach sprzedaży grupy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Decyzja ta związana jest z istotnymi ograniczenia w ruchu lotniczym wprowadzonymi na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemiologicznego oraz Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym, podano.

"Emitent informuje, iż na dzień sporządzenia niniejszego raportu bieżącego w wyniku opublikowania wewnętrznych regulacji/instrukcji w związku ze wzrostem zachorowań na terenie Francji wstrzymana została również działalność w lokalizacji handlowej na lotnisku Montpellier. Jednocześnie w związku z kolejnymi ograniczeniami, jakie w najbliższym czasie mogą zostać nałożone w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 na pozostałych rynkach, w których emitent posiada lokalizacje handlowe lub gastronomiczne, emitent rozważa w najbliższym czasie wstrzymanie działalności docelowo we wszystkich lokalizacjach oraz kanałach sprzedaży grupy kapitałowej emitenta" - czytamy w komunikacie.

Na dzień sporządzenia niniejszego raportu bieżącego Baltona nie ma możliwości oszacowania skali negatywnych skutków wstrzymania działalności handlowej i gastronomicznej na wyniki finansowe grupy kapitałowej.

13 marca zarząd Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego Baltona podjął decyzję o czasowym wstrzymaniu działalności w lokalizacjach handlowych na lotnisku w Tallinnie (Estonia) i Alghero we Włoszech w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.

Grupa kapitałowa Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Baltona S.A. zajmuje się sprzedażą towarów w sklepach wolnocłowych zlokalizowanych przede wszystkim w portach lotniczych oraz na przejściach granicznych. Od 2012 r. Baltona jest notowana na rynku głównym GPW.

Tagi: handel detaliczny, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-03-2020

MarkTo dobra decyzja,przecież nie ma się co dziwić,teraz najważniejsza jest walka z epidemią,i praktycznie wszyscy wstrzymali działalność,ten krok jest … Czytaj całość

17-03-2020

osteretZdrowie najważniejsze. Przyjdzie czas na nadrabianie strat. Popieram taką decyzję. Nie ma co ryzykować.

01-04-2020

AwangardaaaTeraz najważniejsza jest walka z epidemią A dopiero później interesy

Rozwiń komentarze (5)