Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bank Pekao rozszerza funkcje z zakresu otwartej bankowości w aplikacji mobilnej

0
Podziel się

Bank Pekao rozszerza funkcje z zakresu otwartej bankowości w swojej aplikacji mobilnej. Posiadacze rachunków w różnych bankach będą mogli już dziś w aplikacji PeoPay nie tylko podejrzeć ich saldo, ale teraz także zlecić wykonanie przelewu. Usługa będzie dostępna zarówno dla operacji krajowych, jak i zagranicznych, podała instytucja.

Bank Pekao rozszerza funkcje z zakresu otwartej bankowości w aplikacji mobilnej
bDZTTzKJ

Na początku grudnia 2020 roku Bank Pekao udostępnił klientom w bankowości internetowej Pekao24 i aplikacji PeoPay podgląd rachunków w innych bankach. W serwisie transakcyjnym została również wdrożona możliwość wykonywania przelewów, krajowych oraz zagranicznych. Dziś ta funkcja zostanie udostępniona również w najnowszej wersji aplikacji PeoPay, podano w komunikacie.

"Aby korzystać z otwartej bankowości w Pekao wystarczy zalogować się do aplikacji PeoPay i dodać rachunek z innego banku. Po akceptacji regulaminu i wyrażeniu odpowiednich zgód nastąpi przekierowanie na stronę wybranego banku, w celu potwierdzenia dostępu do rachunków. Od tej pory można wykonać przelew z innego banku niż Pekao. Użytkownicy zrealizują przelewy z PKO BP, Inteligo, Santander Banku, BNP Paribas, ING, Alior Banku, Millennium oraz niedługo także z mBanku" - czytamy w komunikacie.

Jak na razie Pekao jest jedynym polskim bankiem, który w ramach otwartej bankowości pozwala swoim klientom na wykonywanie przelewów zagranicznych (SEPA, SWIFT). Do tej pory ta możliwość została uruchomiona dla rachunków w PKO BP, Inteligo, ING, Santander, BNP Paribas, Alior Banku i Millennium. Dzięki wprowadzeniu usługi do aplikacji klienci Pekao mogą wykonać przelew na każde konto bankowe, w każdym banku na świecie, z dowolnego miejsca, podkreślono w materiale.

bDZTTzKL

Otwarta bankowość została wprowadzona unijną dyrektywą PSD2, której celem jest stworzenie jednolitego i bezpiecznego rynku usług płatniczych. Rozporządzenie wprowadza również zmiany w zakresie bezpieczeństwa korzystania z usług bankowych, w szczególności logowania do bankowości elektronicznej, autoryzowania transakcji i korzystania z kart płatniczych. Z usług dostępnych w ramach otwartej bankowości można korzystać całkowicie bezpłatnie, a jej uruchomienie zawsze wymaga zgody klienta. Aby móc oferować usługę, podmioty, które uczestniczą w bankowości otwartej muszą uzyskać zgodę od organu nadzorczego - Komisji Nadzoru Finansowego lub jej odpowiedników w innych państwach Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Najnowsza wersja aplikacji PeoPay jest dostępna do pobrania w sklepie Google Play i App Store.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.

bDZTTzLm
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)