Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bank Pocztowy wprowadził udogodnienia w kredytach z gwarancją de minimis dla MŚP

0
Podziel się

Bank Pocztowy wprowadził udogodnienia w oferowanych kredytach z gwarancją de minimis, należą do nich zwiększenie maksymalnego zabezpieczenia z 60% do 80% kwoty kredytu, wydłużenie okresu gwarancji dla kredytu obrotowego z 27 do 39 miesięcy oraz zniesienie stawki opłaty prowizyjnej z 0,5% do 0% w okresie do 31 grudnia 2020 r., podał bank. Wprowadzenie nowej oferty ma w opinii zarządu banku ułatwić uzyskanie finansowania w czasach pandemii szczególnie firmom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Bank Pocztowy wprowadził udogodnienia w kredytach z gwarancją de minimis dla MŚP
bEsaAnFh

"Firmy z sektora MŚP zatrudniają ponad 10 mln Polaków i to na nich przede wszystkim opiera się ciężar polskiej gospodarki. Na co dzień widzimy, jak wielkim wsparciem - szansą na rozwój biznesu - są dla nich oferowane przez nas kredyty z gwarancją de minimis. Są to jednak w większości przedsiębiorstwa, które jako pierwsze zaczęły odczuwać nadciągające spowolnienie gospodarcze spowodowane pandemią. Nowe, korzystniejsze warunki finansowania zabezpieczonego przez BGK mają pomóc przedsiębiorcom z sektora MŚP, niezależnie od branży, zachować płynność finansową, kluczową do prowadzenia biznesu i utrzymania miejsc pracy" - powiedział prezes banku Robert Kuraszkiewicz, cytowany w komunikacie.

Obowiązujące od 26 marca br. zmiany w oferowanych przez Bank Pocztowy kredytach z gwarancją de minimis obejmują wzrost maksymalnego zabezpieczenia kwoty kredytu z 60 do 80%, przy maksymalnej kwocie gwarancji wynoszącej 3,5 mln zł. Wydłużeniu z 27 do 39 miesięcy ulega także okres zabezpieczenia finansowania. Dodatkowo stawka opłaty prowizyjnej od gwarancji należnej do zapłaty w terminie do 31 grudnia 2020 r. wynosić teraz będzie 0%, podkreślono.

Gwarancje de minimis to program wsparcia dla przedsiębiorców z sektora MŚP, który ułatwia im dostęp do finansowania. Jest realizowany w ramach rządowego programu "Wspieranie przedsiębiorczości z wykorzystaniem poręczeń i gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego". BGK gwarantuje mikro-, małemu lub średniemu przedsiębiorcy zabezpieczenie spłaty kredytu obrotowego lub inwestycyjnego.

bEsaAnFj

Bank Pocztowy świadczy usługi finansowe w urzędach pocztowych i własnych oddziałach w całym kraju. Powstał w 1990 roku w Bydgoszczy.

bEsaAnFK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)