Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

BIEC: BOP wzrósł o 0,7 pkt w lutym, firmy ostrożnie planują wzrost zatrudnienia

0
Podziel się:

Barometr Ofert Pracy (BOP) - wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy - wzrósł o 0,7 pkt m/m i wyniósł 260,6 pkt w lutym 2020 r., podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). Według Instytutu, firmy ostrożnie planują wzrost zatrudnienia.

BIEC: BOP wzrósł o 0,7 pkt w lutym, firmy ostrożnie planują wzrost zatrudnienia

"Rosnące koszty prowadzenia działalności, przeważające pod względem dynamiki nad tempem generowania przychodów nadal są źródłem obaw na rynku wakatów. Zbliżające się wybory prezydenckie także mogą stanowić źródło niepewności przy wypracowaniu długookresowych strategii rozwojowych przedsiębiorstw, zwłaszcza w przypadku dużych firm. Ta niepewność przekłada się na ostrożne plany zatrudnieniowe. Dodatkowym źródłem niepewności jest zwrócenie uwagi w kierunku działań dotyczących koronawirusa zapoczątkowanego w Wuhan" - czytamy w raporcie.

Wskazano, że w lutym największą redukcję liczby wakatów obserwowano w woj. podkarpackim, dolnośląskim oraz zachodniopomorskim, a największy wzrost wystąpił z kolei w woj. śląskim, świętokrzyskim oraz wielkopolskim.

"W skali ostatnich dwunastu miesięcy liczba wakatów zmalała wszędzie, przy czym największe ich ograniczenie nastąpiło w woj. pomorskim, śląskim oraz wielkopolskim. Pod względem dynamiki ofert pracy, najgorszą sytuację notujemy w woj. lubelskim i łódzkim, w których dynamiczny spadek obserwujemy już od listopada 2017 roku. Lepsza sytuacja, względem pozostałych województw występuje w woj. mazowieckim oraz podlaskim. W tych regionach, spadki były znacznie łagodniejsze" - oceniono w raporcie.

Barometr Ofert Pracy powstaje na podstawie ogłaszanych w internecie ofert pracy przy współpracy Katedry Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)