Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bittel z MI: Ogłoszenie naboru projektów w Programie Kolej+ nastąpi wkrótce

0
Podziel się

Nabór wniosków w Programie "Kolej Plus" zostanie ogłoszony w ciągu kliku-kilkunastu dni, poinformował wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Bittel z MI: Ogłoszenie naboru projektów w Programie Kolej+ nastąpi wkrótce
bEqkIvBx

"Program Kolej Plus będzie kontynuowany. Szykujemy się do ogłoszenia naboru w ciągu kliku-kilkunastu dni. Termin na składanie wniosków będzie odpowiednio wydłużony" - powiedział Bittel podczas wideokonferencji, pytany o wpływ pandemii Covid-19 na realizację programu.

Wiceminister podkreślił, że w obecnej sytuacji "samorządowcy mają na głowie więcej spraw", dlatego czas naboru będzie dostosowany.

"Proszę oczekiwać w niedługim czasie ogłoszenia naboru" - zakończył.

bEqkIvBz

W grudniu 2019 r. rząd przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej - Kolej+ do 2028 roku, przedłożoną przez ministra infrastruktury. Na jego realizację przeznaczonych zostanie ok. 6,6 mld zł w latach 2019-2028.

Według rządu, Program Kolej+ przyczyni się do likwidowania wykluczeń komunikacyjnych dzięki możliwości uzupełniania sieci kolejowej o nowe połączenia, które przede wszystkim zapewnią pasażerom dostęp do komunikacji międzywojewódzkiej.

Dofinansowanie komponentu inwestycyjnego nastąpi z dokapitalizowania spółki PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Realizacja tego komponentu wpisuje się w zapowiedzianą przez premiera Mateusza Morawieckiego w exposé budowę i modernizację inwestycji kolejowych. Zadania inwestycyjne będą mogły być sfinansowane w 85% ze środków programu, a w 15% ze środków pochodzących z samorządów, wyjaśniono wtedy.

Nabór projektów zgłaszanych przez samorządy będzie prowadzić spółka PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Spółka we współpracy z samorządami będzie realizować przedsięwzięcia służące rozwojowi sieci połączeń kolejowych w mniejszych miejscowościach.

bEqkIvCa
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)