Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BM Alior Banku pozyskało ok. 10 tys. nowych rachunków maklerskich w 2020 r.

0
Podziel się

Biuro Maklerskie Alior Banku pozyskało blisko 10 tys. nowych rachunków maklerskich w 2020 r., co jest wynikiem niemal czterokrotnie lepszym licząc rok do roku, podał Alior Bank. 75% z nich zostało założonych w kanałach zdalnych.

BM Alior Banku pozyskało ok. 10 tys. nowych rachunków maklerskich w 2020 r.
bDZesZZx

"W Biurze Maklerskim Alior Banku już w 2019 roku zadbaliśmy o to, aby zarówno dotychczasowi, jak i nowi klienci mogli w pełni zdalnie założyć wszystkie produkty inwestycyjne, jakie mamy w swojej ofercie. Dzięki temu procesy te były sprawdzone i w pełni stabilne również wtedy, kiedy pojawiła się pandemia, a z nią wiele obostrzeń. Przyniosło to swoje wymierne efekty w 2020 roku w postaci nowych rachunków maklerskich, rachunków Alior Trader czy nowo podpisanych umów funduszowych" - powiedział dyrektor Departamentu usług inwestycyjnych i RBL_VC Jacek Taraśkiewicz, cytowany w komunikacie.

Bardzo duża aktywność inwestorów giełdowych przełożyła się na dwukrotny wzrost udziałów Biura Maklerskiego Alior Banku w obrocie na GPW (akcje i PDA). Do 40% wzrósł też udział zleceń giełdowych realizowanych przez flagową aplikację mobilną Alior Giełda, która wyprzedziła pod tym względem system bankowości internetowej Alior Online, podkreślono.

Jak zaznaczono, bardzo dobre rezultaty przynosi też ścisła współpraca biura maklerskiego z segmentem private banking.

bDZesZZz

"Jako pierwsi na rynku podjęliśmy odważną decyzję o wprowadzeniu od stycznia 2020 roku opłaty za usługę indywidualnego doradztwa inwestycyjnego, liczonej od kwoty powierzonych aktywów. Na koniec roku ich wartość przekroczyła 0,5 mld zł. Fakt, że klienci decydują się ponosić ten koszt, świadczy zarówno o silnych relacjach łączących obie strony, jak i jakości oferowanej usługi" - dodał dyrektor Biura Maklerskiego i dyrektor Działu private banking w Alior Banku Andrzej Rosłaniec.

W 2020 r. odnotowano także wzrost zainteresowania klientów rozwiązaniami funduszowymi. Klienci Biura Maklerskiego nabyli blisko 2 mld zł funduszy inwestycyjnych, z czego niemal połowa trafiła do Alior TFI. Pozwoliło to towarzystwu z Grupy Alior Banku przebić barierę 1 mld zł aktywów pod zarządzaniem.

Po długim okresie marazmu w zakresie ofert publicznych na rodzimym parkiecie tylko w ostatnich tygodniach Biuro Maklerskie Alior Banku było uczestnikiem pięciu IPO na polskiej giełdzie. Mimo że debiut Allegro był najbardziej spektakularny medialnie, w Biurze Maklerskim Alior Banku to oferta publiczna PCF Group cieszyła się największym zainteresowaniem inwestorów, wskazano także.

"To był niesamowity i nieprzewidywalny rok dla całej branży maklerskiej, w tym również dla działalności naszego biura. Po trudnym początku roku i marcowym załamaniu światowe rynki zaczęły odrabiać straty, co bardzo pobudziło do aktywności inwestorów. Wyniki Biura Maklerskiego Alior Banku są bardzo zadowalające i zachęcają nas do stawiania ambitnych celów na przyszłość. Chcemy do 2022 roku znaleźć się w gronie biur maklerskich z liczbą 100 tys. rachunków maklerskich i w dalszym ciągu rozwijać naszą ofertę zarówno pod kątem produktowym, jak i technologicznym" - podsumował menedżer zespołu maklerskiego w Biurze Maklerskim Alior Banku Grzegorz Koczwara.

bDZesZZF

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa razem banku wyniosły 76,71 mld zł na koniec 2019 r.

bDZetaaa
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)