Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Borys z PFR: Google i Microsoft zadeklarowali łącznie 3 mld USD inwestycji

2
Podziel się

Google i Microsoft zadeklarowali łącznie 3 mld USD inwestycji w Polsce w najbliższych latach, poinformował prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys.

Borys z PFR: Google i Microsoft zadeklarowali łącznie 3 mld USD inwestycji
bEruILhh

"Google i Microsoft jako partnerzy strategiczni Chmury Krajowej, PKO BP i Grupy PFR zadeklarowali łącznie 3 mld USD inwestycji w Polsce w najbliższych latach. Polska staje się hubem cyfrowym Europy Śr.-Wschodniej" - napisał Borys na swoim profilu na Twitterze.

Na początku maja dyrektor generalny Microsoft w Polsce Mark Loughran poinformował, że Microsoft wspólnie z Operatorem Chmury Krajowej ogłosił partnerstwo o wartości 1 mld USD w technologię cyfrową. W ramach inwestycji planuje działania na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych, wsparcie transformacji cyfrowej i budowę pierwszego bezpiecznego i hiperskalowalnego regionu centrum przetwarzania danych w chmurze Microsoft.

Ponadto pod koniec września ub.r. Operator Chmury Krajowej nawiązał strategiczne partnerstwo z Google Cloud. Na jego mocy w Warszawie powstanie region Google Cloud - centrum infrastruktury i oprogramowania. Pierwsi klienci będą mają korzystać z polskiej chmury w bieżącym roku.

bEruILhj

W 2018 r. PKO BP podpisał umowę z PFR dotyczącą utworzenia polskiej chmury obliczeniowej (w podziale na 50% udziałów każdy).

bEruILhK
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
mzs
rok temu
Super! Gratulacje dla negocjatorów i osób obsługujących inwestycję.
POL
rok temu
Brawo!PO-PSL i Pan Hołownia z doradcami Pana Tuska niech się uczą.