Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

BP nawiązało w Polsce współpracę z Uber Eats

3
Podziel się

Warszawa, 12.05.2020 (ISBnews) - Firma BP rozpoczęła pilotażową współpracę z Uber Eats, dotyczącą dostaw w Polsce kawy, jedzenia i innych produktów sklepowych ze stacji paliw BP do domu, podało BP.

BP nawiązało w Polsce współpracę z Uber Eats
(Getty Images)
bErrPeIB

W ramach pilotażu w Krakowie można zamówić szereg artykułów z oferty gastronomicznej Wild Bean Café za pomocą aplikacji Uber Eats. Wkrótce ta oferta zostanie rozszerzona o inne artykuły spożywcze i towary ze sklepów na stacjach BP, poinformowano.

To pierwsza tego typu współpraca na polskim rynku, a BP to pierwsza firma paliwowa w Polsce, która wprowadza domowe dostawy sklepowe i gastronomiczne, zaznaczono.

"Rozpoczynamy współpracę z Uber Eats, aby nasi klienci mogli korzystać z oferty sklepowej i kawiarnianej Wild Bean Cafe już nie tylko w drodze, ale także pozostając w domu. Firma BP, jako pierwsza firma paliwowa w Polsce, wprowadza home delivery, jako pierwsi w branży

bErrPeID

rozpoczynamy współpracę z Uber Eats. Wdrożenie będzie przebiegać w kilku etapach, a naszym celem jest realizowanie dostaw ze stacji BP w całej Polsce, z ofertą gastronomiczną i sklepową" - powiedziała dyrektor generalna działu retail firmy BP w Polsce Barbara Wiążewska, cytowana w komunikacie.

Nie obowiązuje minimalna wartość koszyka, a opłata za dostawę wynosi od 5,99 do 9,99 zł w zależności od odległości. Proces dostawy ma trwać około 30 minut, podano również.

"W związku z kryzysem wywołanym epidemią koronawirusa, podjęliśmy intensywne działania by pomóc społecznościom oraz branżom, w których działa Uber na całym świecie. Nawiązując współpracę z siecią stacji paliw BP, możemy zaoferować użytkownikom bezpieczny dostęp do podstawowych produktów spożywczych oraz potrzebnych artykułów. Działamy w ścisłej współpracy z organami ochrony zdrowia i

będziemy kontynuować tę współpracę na rzecz wspólnego dobra" - dodała dyrektor generalna Uber Eats na Europę Północną i Środkowo-

bErrPeIJ

Wschodnią Charity Safford, również cytowana w komunikacie.

Uber Eats jest obecnie dostępny w ponad 500 miastach, w 36 krajach na całym świecie, pozwalając użytkownikom na zamawianie posiłków z ponad 220 tysięcy restauracji.

Koncern BP, który rozpoczął działalność w Polsce w 1991 r., miał 575 stacji paliw na koniec 2019 r., co oznaczało drugą pozycję na rynku.

bErrPeJe
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Pit.
rok temu
Byłem stałym klientem BP od dziś nie wydamy tam nawet złotówki uber niszczy wszystko na swojej drodze ta pseudo firma jest jak wirus.
Gordon
rok temu
Dajcie spokój z tym sieciowym jedzeniem że stacji. Kawa też nie powala..
Joanna
rok temu
Podane w artykule informacje są nieprawdziwe. Sieć stacji paliw AMIC Energy współpracuje już od dawna z Uber Eats, dostarczając swoim klientom ofertę SUBWAY. Proszę o sprostowanie.
bErrPeJf