Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Braster bliski pozyskania dużych pieniędzy. Akcje wystrzeliły w górę

0
Podziel się:

O blisko 20 proc. wzrosły o poranku notowania akcji producenta testerów do wykrywania raka piersi. Braster pochwalił się ofertą inwestycyjną, z której może pozyskać około 50 mln zł.

Braster bliski pozyskania dużych pieniędzy. Akcje wystrzeliły w górę
Inwestorzy z zadowoleniem przyjęli najnowsze informacje ze spółki Braster. (Flickr, Guilhem Vellut, (CC BY 2.0))
bEEBhtkl

Minęły blisko 4 lata od wprowadzenia na rynek polskiego wynalazku, który miał służyć wykrywaniu raka piersi. Do tej pory efekt biznesowy nie jest do końca taki, jakiego oczekiwała firma. Urządzenia słabo się sprzedają. Stąd też pojawiły się spore problemy.

Braster m.in. potrzebuje wsparcia finansowego i doinwestowania. Właśnie pojawiła się taka okazja, co mocno ucieszyło posiadaczy akcji spółki.

Komunikat w tej sprawie pojawił się niedługo przed rozpoczęciem czwartkowej sesji na warszawskiej giełdzie. Zaraz po starcie notowania firmy wystrzeliły. Po godzinie 10:00 akcje były wyceniane blisko 20 proc. wyżej niż dzień wcześniej. Tak mocnych wzrostów inne spółki z GPW mogą tylko pozazdrościć.

bEEBhtkn

Kurs giełdowy Brastera wynosi obecnie około 68 groszy, a w środę było to około 56 groszy. Jest najwyższy od października.

Co dokładnie wpłynęło na taką reakcję giełdy? Braster, po przeprowadzeniu analiz i uzyskaniu pozytywnej oceny rady nadzorczej, podjął decyzję o wstępnej akceptacji oferty inwestycyjnej złożonej przez European High Growth Opportunities Securitization Fund (EHGOS Fund).

Warto zaznaczyć, że nie jest ona jeszcze wiążąca. Obie strony muszą jeszcze uzgodnić warunki potencjalnego finansowania i wypracować odpowiednią dokumentację. Inwestor może też w każdej chwili wycofać się z propozycji.

bEEBhtkt
Zobacz także: Puste stoliki, długi, prośby o pomoc. "Liczmy, że szczepionki zmienią sytuację"

Braster w oficjalnym komunikacie dość dokładnie opisuje sposób uzyskania pieniędzy od inwestora. W skrócie, można powiedzieć, że jest to dwuletni program finansowania. W nim spółka wypuści obligacje, które obejmie inwestor. EHGOS Fund będzie mógł później wymienić je na akcje Brastera i w ten sposób stać się udziałowcem.

O jakich pieniądzach mowa? "Zaangażowanie inwestora pod warunkiem ziszczenia się określonych kryteriów może wynieść do 50,1 mln zł" - czytamy w komunikacie.

bEEBhtku

Spółka mogłaby skorzystać z finansowania po raz pierwszy po zamknięciu transakcji, a następnie okresowo suma pieniędzy zwiększałaby się.

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Braster Tester - innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEBhtkO
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)