Trwa ładowanie...
bDIxGCdN

Notowania

Obligacje – Wszystkie wiadomości

1
17.02.2021 10:23

FOREX
 / 
Kursy walut. Rosną rentowności, a z nimi umacnia się dolar

Temat powracającej inflacji i rosnących rentowności długu zostanie z nami na dłużej. W nocy amerykańska 10-latka osiągnęła już rentowność na poziomie 1,34 proc. Nominalnie może nadal nie jest to dużo, ale tempo wzrostu jest spore. To z pewnością nie jest po myśli Fed.

28.01.2021 10:58

GIEŁDA
 / 
Braster bliski pozyskania dużych pieniędzy. Akcje wystrzeliły w górę

O blisko 20 proc. wzrosły o poranku notowania akcji producenta testerów do wykrywania raka piersi. Braster pochwalił się ofertą inwestycyjną, z której może pozyskać około 50 mln zł.

89
17.01.2021 14:22

PIENIĄDZE
 / 
Obligacje rządowe popularne jak nigdy. Polacy kupili je za 28 mld zł

Po rekordowym 2019 roku wydawało się, że Polacy osiągnęli szczyt w wykupie detalicznych obligacji skarbowych. A jednak rok 2020, naznaczony pandemią koronawirusa, okazał się jeszcze lepszy: dotychczasowy rekord sprzedaży pokonany został o niemal dwie trzecie.

74
15.01.2021 15:18

INWESTOWANIE
 / 
Na lokacie ciężko zarobić. Boom na obligacje

Jeszcze nigdy nie kupowaliśmy tylu detalicznych obligacji skarbowych, co w 2020 roku. W ubiegłym roku o niemal dwie trzecie pokonany został dotychczasowy rekord sprzedaży z 2019 roku. Powody? Praktycznie zerowe odsetki na lokatach, inflacja oraz szukanie sposobu na bezpieczne inwestowanie – ocenia HRE Investents.

16
04.01.2021 11:24

KLIENCI
 / 
Co z klientami Idea Banku? "Przymusowe przejęcie to dla nich zabezpieczenie"

Idea Bank przejęty przez Pekao po decyzji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Co z klientami? - Zgodnie z decyzją BFG, roszczenia z tytułu działalności pozabankowej pozostały przy Idea Banku, a całe przedsiębiorstwo bankowe, poza tymi wyłączeniami, zostało przeniesione do Pekao. Roszczenia obligatariuszy GetBack powinny być kierowane do Idea Banku, bo ten podmiot dalej istnieje. Została uruchomiona procedura przymusowej restrukturyzacji, ale alternatywą byłaby upadłość, więc akcjonariusze mogliby i tak nie dostać ani złotówki, to jest dzielenie straty. Celem ustawy o BFG jest ochrona klientów banku i jest częścią europejskiej dyrektywy. Ma chronić system bankowy, ale przede wszystkim klientów. Gdyby doszło do nieuporządkowanej restrukturyzacji czy nawet upadłości banku, miałoby niewyobrażalne skutki gospodarcze, nie tylko dla klientów Idea Banku, ale i całego systemu - powiedział w programie "Money. To się liczy" Karol Tatara, doradca restrukturyzacyjny. - Dyrektywa mówi również jasno, że - niestety - straty przede wszystkim są finansowane przez akcjonariuszy - dodał. Dopytywany o poszkodowanych obligatariuszy GetBack oraz to, czy przejęcie Idea Banku zamyka im drogę do odzyskania pieniędzy, ekspert odparł, że najważniejsze jest to, co dalej będzie działo się z Idea Bankiem. - Pytanie, co się stanie z tą resztką Idea Banku, która pozostała. Nadal proces przymusowej restrukturyzacji trwa. Można wyobrazić sobie nawet dokapitalizowanie spółki, ale to jest oczywiście teoretyczny scenariusz. Tak naprawdę zależy to też od tego, jakie aktywa pozostały w Idea Banku. Chodzi oczywiście o stratę ekonomiczną, akcjonariusze i właściciele w każdym procesie restrukturyzacyjnym są zaspokajani na końcu. Kluczowe jest to, według jakiej kolejności będą zaspokajane roszczenia. To jest pytanie o przyszłość, co się stanie z pozostałą częścią Idea Banku w restrukturyzacji - wytłumaczył w rozmowie z money.pl Karol Tatara, doradca restrukturyzacyjny.

bDIxGCdP
5
14.12.2020 18:40

TARCZA FINANSOWA
 / 
Polski Fundusz Rozwoju pozyskał 2,5 mld zł z emisji obligacji. Sfinansują Tarczę Finansową

Polski Fundusz Rozwoju wyemitował papiery dłużne o wartości nominalnej 500 mln zł. Emisja pomoże sfinansować rządowy program Tarcza Finansowa PFR dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa.

14
04.12.2020 16:58

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Griffin Real Estate Invest nie spłaca obligacji. Inwestorzy czekają na zwrot 84 mln zł

Kolejny raz inwestorzy, którzy kupili obligacje firmowe, mają problem z odzyskaniem pieniędzy. Firma Griffin Real Estate Invest nie zwróciła na czas ponad 84 mln zł. Tłumaczy to problemami ze sprzedażą jednej z warszawskich nieruchomości.

262
26.11.2020 11:14

GOSPODARKA
 / 
Włochy zadłużyły się po uszy. Chcą umorzenia długu przez Europejski Bank Centralny

W związku z kryzysem zadłużenie Włoch wzrosło w tym roku ze 135 proc. do prawie 160 proc. PKB. Tamtejszy rząd zdaje sobie sprawę, że balansuje na granicy i wysoko postawieni urzędnicy apelują do EBC o wsparcie. Padła propozycja umorzenia długu zaciągniętego w tym pandemicznym roku.

140
31.10.2020 8:48

GIEŁDA
 / 
Inwestowanie w kryzysie. Eksperci podpowiadają strategie

Sytuacja na rynkach jest bardzo niepewna. Co w takiej sytuacji robić z pieniędzmi, jeśli liczy się na wyższe zyski niż te z lokat i obligacji? Eksperci podpowiadają mniej i bardziej ryzykowne strategie. Wskazują na złoto, akcje. Różnie patrzą na obligacje.

bDIxGCdV
3
14.10.2020 12:53

OSZCZĘDZANIE
 / 
Rewolucja w oszczędzaniu. Teraz Polacy stawiają na obligacje

Przybywa oszczędności trzymanych przez Polaków w postaci obligacji skarbowych. We wrześniu na konto państwa wpłynęło o prawie 400 mln zł więcej niż w sierpniu. Niemal połowa nowych środków trzymana jest na krótki okres.

103
04.10.2020 15:02

GOSPODARKA
 / 
Podatek Belki irytuje inwestorów. Ale rząd ma z niego podwójną korzyść

Kiedyś oszczędności w bankach były oprocentowane na kilka procent. Teraz odsetki są liczone w promilach. Niezmienna jest za to polityka państwa, które ciągle zabiera jedną piątą zysków. Na nic petycje i interpelacje. Dla rządu podatek Belki to nie tylko miliardy do budżetu.

315
21.09.2020 10:34

PROKURATURA
 / 
Afera GetBack. Ziobro ws. Czarneckiego: zarzuty i wniosek o areszt. Możliwy list gończy

Zbigniew Ziobro zabrał głos ws. Leszka Czarneckiego, twierdzi, że jest związany z aferą GetBack. - Naraził wielu klientów Idea Banku na szkody w ogromnym rozmiarze. Zasadne było wystąpienie z wnioskiem o areszt, jeśli sąd się za tym opowie, zostanie wystawiony list gończy - powiedział. Dodał, że dotyczy to kwoty 130 mln zł. Czarnecki przebywa za granicą.

19
16.09.2020 18:02

OBLIGACJE
 / 
Oszczędzanie. Eksperci sprawdzili, które obligacje dadzą zarobić

Ponad połowa papierów, które Polacy kupili w sierpniu, nie da realnego zarobku, wynika z prognoz HRE Investments. Szansę na zachowanie siły nabywczej pieniędzy dają papiery czteroletnie.

bDIxGCdW
25
25.08.2020 13:14

OBLIGACJE
 / 
Afera GetBack. Rzecznik Finansowy składa pierwszy pozew w sprawie

Rzecznik Finansowy idzie do sądu w sprawie osoby, która, w jego ocenie, została wprowadzona w błąd w momencie proponowania i nabycia obligacji GetBack S.A. Jak tłumaczy Rzecznik w komunikacie, sprawa jest o tyle bulwersująca, że na ryzykowną inwestycję namówiono 85-latka.

29
24.08.2020 13:40

KONTROLA
 / 
UOKiK bierze się za adwokatów i radców. "Niepokojące skargi"

UOKiK bierze pod lupę kancelarie adwokackie i radcowskie. Dostaje "niepokojące sygnały" mówiące o nadużyciach. Chodzi o umowy z klientami, którzy mają kredyty w obcej walucie, ubezpieczenia w funduszach kapitałowych czy obligacje GetBack'u.

6
16.07.2020 14:21

INWESTOWANIE
 / 
Wraca popyt na obligacje skarbowe. Sprawdzamy, ile można zarobić

Mimo że oferta raczej nie rozpieszcza inwestorów, sprzedaż detalicznych obligacji skarbowych w lipcu może być znacznie większa niż przed miesiącem, wynika z danych zebranych przez HRE Investments. Ile można zarobić na papierach skarbowych?

110
01.07.2020 13:40

DŁUG
 / 
Polska zarobi 30 mln zł. Na czym? Na tym, że się zadłużyliśmy. I wcale nie jest to żart

Za to, że rynki finansowe pożyczyły nam 2 mld euro, to one będą musiały nam zapłacić. Ba, byli chętni, by pożyczyć nam na ujemny procent nawet 6 mld euro, ale Ministerstwo Finansów takich pieniędzy na teraz nie potrzebowało. Zaczynamy żyć w czasach, w których rządy zarabiają na zadłużaniu.

62
12.06.2020 17:40

INWESTOWANIE
 / 
Polacy kochają gotówkę, a jak inwestują, to bezpiecznie. Na Zachodzie jest zupełnie inaczej

Oszczędności Polaków wzrosły w ubiegłym roku o ponad 8 proc. i przekraczają już półtora biliona zł. Większość pieniędzy trzymamy w skarpecie lub na niewielki procent w banku. Brakuje nam pomysłu, a czasem odwagi, żeby je inwestować. Tymczasem na Zachodzie znacznie częściej podejmuje się większe ryzyko, by zwiększyć majątek.