Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

C&W: W Warszawie otwarto pierwszy w Polsce salon marki Hermes

0
Podziel się:

Na polski rynek weszła marka Hermes, której sklep otwiera się dziś w Hotelu Raffles Europejski, podał Cushman & Wakefield - wyłączny agent odpowiedzialny za komercjalizację obiektu reprezentujący właściciela - firmę Hesa.

C&W: W Warszawie otwarto pierwszy w Polsce salon marki Hermes

"Marka Hermes jest obecna w największych stolicach świata i od wielu lat przypatrywała się Polsce, podobnie jak wiele innych światowych marek. Pierwszy sklep tej marki zostanie otwarty 27 listopada w części handlowej Hotelu Raffles Europejski w Warszawie. Odnowiony zabytkowy hotel położony w prestiżowej lokalizacji i sąsiedztwie, spełnił wymagające kryteria marki i jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tej transakcji" - powiedziała associate z działu powierzchni handlowych Cushman & Wakefield Anna Hofman, cytowana w komunikacie.

Polska, jako największy rynek w regionie, ma największy potencjał rozwoju. W naszym kraju mieszka ponad 1,3 mln osób zamożnych, a ich liczba stale rośnie. W porównaniu do poprzedniego roku średnio o około 10% zwiększyła się wartość wszystkich segmentów luksusowych, a prognozy sugerują, że w najbliższych latach utrzyma się trend wzrostowy, zwłaszcza w segmencie luksusowej biżuterii i zegarków, samochodów luksusowych oraz premium, a także alkoholi, wskazano również.

W Warszawie większość marek luksusowych jest zlokalizowana wzdłuż Traktu Królewskiego od butików na ul. Moliera (Christian Louboutin, Valentina, Kenzo, Marc Jacobs), przez powierzchnie handlowe w biurowcu Metropolitan na Pl. Piłsudskiego (Dior, Prada, Tom Ford, Celine), dom handlowy Vitkac (Louis Vuitton, Gucci, Bottega Veneta, Alexander McQueen), po butiki w Ethos (Corneliani, Davide) i Domu Dochodowym na Pl. Trzech Krzyży (Ermenegildo Zegna, Derbys & Oxfords) oraz butików na przyległych ulicach (Omega, Carolina Herrera, Tara Jarmon, Tory Burch, Dsquared2). Zamożniejsi koneserzy mody, zarówno marek międzynarodowych, jak i polskich projektantów, w poszukiwaniu najnowszych trendów podążają właśnie tym szlakiem, podał C&W.

"Warszawa z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjną destynacją turystyczną. Turyści z Europy, Azji oraz Bliskiego Wschodu coraz chętniej odwiedzają nasz kraj. Doceniają zabytki, architekturę, historyczne miejsca, naturę oraz bezpieczeństwo, ale Polska ma również do zaoferowania rozwiniętą infrastrukturę biznesową oraz ciekawą ofertę rozrywkową. Tak luksusowy hotel, jak Raffles Europejski może być sam w sobie atrakcją turystyczną dla wielu wymagających klientów, a marki modowe, które zdecydują się na otwarcie swojego butiku w tej lokalizacji, na pewno skorzystają z jej prestiżu i klientów" - dodała Hofman.

Międzynarodowe marki luksusowe są bardzo wymagające w zakresie wyboru odpowiedniej lokalizacji oraz sąsiedztwa swoich sklepów. Odpowiednie miasto, centralna lokalizacja, unikalny charakter i architektura budynku oraz odpowiednie marki w pobliżu są zaledwie wstępnymi danymi do analizy potencjału danej lokalizacji. Największym zainteresowaniem cieszą się miasta z wysoką siłą nabywczą oraz rozwiniętą turystyką.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)