Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Castorama Polska zwiększyła sprzedaż o 3,4% r/r do 6,91 mld złw r.fin. 2018/2019

1
Podziel się:

Castorama Polska zwiększyła sprzedaż o 3,4% r/r do 6 908 mln zł (w porównywalnych sklepach - like-for-like, LFL - o 1,7%) w roku finansowym 2018/2019 (luty 2018 - styczeń 2019), podała spółka.

Castorama Polska zwiększyła sprzedaż o 3,4% r/r do 6,91 mld złw r.fin. 2018/2019

"Tak dobre wyniki udało się osiągnąć pomimo wprowadzenia w naszym kraju ograniczenia handlu w niedziele. Zysk detaliczny Castorama Polska wzrósł z kolei o 6,6%, do 873,7 mln zł (181 mln GBP), odzwierciedlając zwiększenie sprzedaży oraz pozytywne efekty zrealizowanych działań spółki na rzecz ograniczenia kosztów własnych przy jednoczesnym wzroście kosztów pracy w Polsce" - czytamy w komunikacie.

Castorama podkreśla, że modernizuje wiele obszarów działalności i jest w trakcie transformacji, która obejmuje ofertę, procesy operacyjne i sklepy oraz intensywny rozwój kanałów digital.

"Efektem realizowanych działań jest zapewnienie klientom dostępności produktów dopasowanych do ich potrzeb w najlepszych cenach, co przekłada się już na wyniki finansowe i z pewnością będzie procentowało również w przyszłości. Nasze zyski są inwestowane w rozwój zaplecza logistycznego, systemów IT oraz nowoczesne kanały sprzedaży. Otwieramy nowe sklepy i tworzymy nowe miejsca pracy, równocześnie nie zapominamy o obecnych pracownikach, których zaangażowanie doceniamy" - powiedział dyrektor administracyjno-finansowy Castorama Polska Łukasz Sas-Topolnicki, cytowany w komunikacie.

Wyniki Castorama Polska sprawiają, że nasz kraj jest jednym z kluczowych rynków dla Grupy Kingfisher, która realizuje obecnie rozpoczęty w 2016 roku pięcioletni proces transformacji, podkreślono w materiale.

Zakłada on wykorzystanie skali prowadzonej przez grupę działalności biznesowej w celu jak najlepszego zaspokojenia potrzeb klientów związanych z ulepszaniem domów i ogrodów. W ramach realizacji tych założeń Castorama Polska korzysta z grupowych rozwiązań, które dobrze się sprawdzają na naszym rynku, przez co klienci mogą korzystać z ujednoliconej i innowacyjnej oferty produktowej. Znacząco zwiększa to jej konkurencyjność względem innych podmiotów z branży. Grupa unifikuje również systemy IT, na bazie których wdraża m.in. nowe rozwiązania e-commerce oraz stale zwiększa efektywność operacyjną.

"Nowe, ujednolicone i innowacyjne gamy stanowią obecnie 44% oferty w sklepach Grupy Kingfisher. Wprowadzenie w całej sieci produktów, które odpowiadają na potrzeby klientów w różnych krajach, pozwala nam zagwarantować im dostęp do rozwiązań wysokiej jakości w przystępnych cenach i spotyka się z bardzo dobrym przyjęciem osób korzystających ze wsparcia sieci Castorama Polska. Udział tych gam, które wypracowujemy w międzynarodowych zespołach, będzie się zwiększał i z pewnością korzystnie wpłynie na naszą pozycję na rynku" - dodał Sas-Topolnicki.

Realizowane zmiany w zakresie oferty pozwalają również zwiększać efektywność biznesową w obszarze łańcucha dostaw. Ponadto spółka z powodzeniem ogranicza koszty własne, ujednolicając procesy IT i księgowe korzystając z rozwiązań wprowadzanych przez Grupę Kingfisher, podano także.

"W 2019 roku, na bazie dotychczas wdrożonych rozwiązań, Castorama Polska planuje kontynuację transformacji w zakresie zmian w ofercie. Spółka w dalszym ciągu będzie wzmacniała również sprzedaż internetową, utrzymując przy tym tempo rozwoju tradycyjnej sieci sprzedaży, Castorama zapowiada otwarcie nowych sklepów m.in. w Elblągu, Bydgoszczy czy Pabianicach. W odpowiedzi na rosnącą sprzedaż kolejnym elementem wsparcia strategii skupionej na potrzebach klientów będzie też rozwój zaplecza logistycznego. Planowane w tym roku zwiększenie powierzchni magazynowej do 150 tys. m2 będzie służyło m.in. dalszemu wzmocnieniu pozycji Castorama jako lidera rynku e-commerce w swojej kategorii" - podsumowano.

Castorama Polska uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 roku. Obecnie prowadzi sprzedaż w 76 lokalizacjach w różnych częściach Polski. Zapewnia również klientom w całym kraju dostęp do oferty on-line. Spółka zatrudnia blisko 12 tys. pracowników. Castorama Polska Sp. z o.o. jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej grupy posiadającej prawie 1 200 sklepów w 10 krajach Europy.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Nemo
3 lata temu
Rozumiem ze jako pozadna firma podwyzszyla wszystkim pensje o te e.r procent