Notowania

handel detaliczny
16.03.2020 17:29

CCC cierpi na kryzysie. Chce przywrócenia niedziel handlowych

CCC domaga się zawieszenia zakazu handlu i otwarcie sklepów w każdą niedzielę do końca roku. Zdaniem spółki, mogłoby to być elementem wsparcia rządu dla przedsiębiorstw w panującej sytuacji kryzysowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY-SA)
CCC traci na koronawirusie. Władze spółki oczekują pomocy od państwa (Fot: Krugerr)

- Biznes znalazł się dziś w sytuacji bez precedensu, w której prowadzenie normalnej działalności nie jest możliwe. Dotyczy to całej branży handlowej, ale również każdej innej gałęzi biznesu - powiedział Karol Półtorak, wiceprezes CCC.

Jak czytamy w komunikacie spółki, w CCC bardzo liczą na wsparcie od państwa. - Obecnie wszystkie podmioty starają się podejmować działania, które przynajmniej częściowo zneutralizują skutki kryzysu, więc jako CCC oczekiwalibyśmy możliwie szerokiego pakietu wsparcia uwzględniającego nie tylko mały i średni biznes, ale również duże podmioty, największych pracodawców - powiedział Półtorak, cytowany w komunikacie.

W pierwszej kolejności spółka oczekiwałaby przywrócenia handlowych niedziel do końca 2020 roku.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

- Co więcej, naszym zdaniem wskazany byłby czasowy zakaz sprzedaży na krótko na GPW, który z resztą wprowadziły już inne rynki - powiedział wiceprezes. - Czekamy na oficjalne ogłoszenie pakietu osłonowego, w którym zawarte zostaną również inne kwestie finansowania czy ulg podatkowych, ale także kwestie pracownicze dotyczące wynagrodzeń czy zasiłków.

CCC podało wcześniej, że spodziewa się, iż skutki pandemii koronawirusa i związane z tym działania w zakresie ograniczenia działalności centrów handlowych będą miały istotny wpływ na przyszłe wyniki finansowe grupy kapitałowej. Jednocześnie wskazano, że grupa intensywnie rozwija sprzedaż w kanałach e-commerce.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5 844,7 mln zł w 2019 r.

Jednocześnie to właśnie CCC najmocniej cierpi na kryzysowej sytuacji. W ciągu zaledwie 10 dni kurs akcji spółki spadł o prawie 60 proc. Jeszcze na początku marca akcje kosztowały około 80 zł, teraz spadły poniżej 30 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: handel detaliczny, przemysł elektrotechniczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo, handel
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-03-2020

nnnccc jest duzym pracodawca ale w chinach,indiach i bangladeszu gdzie ma podukcje ,zniszczyli polski przemysl obuwmiczy i nikt zadnej rekompensat nie … Czytaj całość

16-03-2020

PalioPoprawcie jakość waszych butów bo pogorszyła się totalnie więc nie ma co sie dziwić że mają kryzys.

16-03-2020

PoslkCzy to totalny badziew, buty na 1 miesiac noszenia Nie dziwie sie ze nikt tego badziewa nie chce kupic

Rozwiń komentarze (135)